Murat Süğlün: Nokta transfer yaptık

Murat Süğlün: Nokta transfer yaptık

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün, yaptığı açıklamada, devre arası transferlerin takımlar için risk taşıdığını, bu dönemde renklerine bağladıkları tüm oyuncuların takıma kısa sürede uyum sağladığını söyledi.

Güçlü ekibe, kadroya ve yönetime sahip olduklarını vurgulayan Süğlün, “Devre arasında doğru mevkilere nokta transferler yaptık. Antalyaspor, sağlam adımlarla yoluna devam edecektir.” dedi.Podolski, Jahovic ve Sinan Gümüş’ün performanslarına ilişkin Süğlün, şu değerlendirmede bulundu:

“Podolski’nin kalitesi tartışılmaz. Dünya çapında bir oyuncu. Her an her şeyi değiştirebilecek kapasiteye sahip. Çok ufak sakatlığı vardı, onu atlattı. Kendi maçtan sonra, takım izinli olduğu gün bile çalıştı. Tahmin ediyorum birkaç haftaya 90 dakika oynayabilecek kapasiteye çıkacaktır. Jahovic, çok ciddi sakatlık geçirdi. Kafatasında üç kırık vardı. Kasımpaşa maçında doktorların izin vermesiyle özel maskeyle oynadı. İnanılmaz profesyonel, inanılmaz özverili. Süper Lig’in 19. haftasında kafatasında üç kırık oluşup ameliyat edilen oyuncu, 22. hafta Kasımpaşa maçında hava toplarına yükselip kafa vurdu. Enteresan oyuncu. Sinan Gümüş de yakından takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Onun da futbol kalitesi tartışılmaz. İyi form yakaladı ve bunu yükselterek devam ediyor.”

Süğlün, Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Stanislav Cherchesov’un, yeni transferlerinden Rus defans oyuncusu Fedor Kudryashov’u Kasımpaşa maçında izlediğini sözlerine ekledi