Nafız Tanır’ın kongre öncesi gizli hamlesi ortaya çıktı

Nafız Tanır’ın kongre öncesi gizli hamlesi ortaya çıktı

Antalyaspor A.Ş’de, Gültekin Gencer döneminin en büyük koruyucusu ve kollayıcısı olan Nafız Tanır, kadim dostu ve tapu ortağı Gültekin Gencer’in son yılını ibra etmemek zorunda kalmıştı.

Tanır’ın, Antalyaspor A.Ş’nin son kongresi öncesinde yerel bir gazeteye kendi ismini gizleyerek Gültekin Gencer dönemini savunduğu ve Ali Şafak Öztürk dönemini eleştirdiği öne sürülmüştü.

Başkan Ali Şafak Öztürk’ün görevi bırakmasında nedenlerden biri olan Antalyaspor Kulübü Derneği’nin kendilerine verilmemesi olması biliniyordu. Bu durumdan oldukça rahatsız olan Nafız Tanır, Ali Şafak Öztürk’e tıpkı yerel gazeteye verdiği gizli demeç gibi bir oyun oynamak istedi.

Antalyaspor’un %37 hissesinesine sahip Antalyaspor Vakfı’nın oluşturulan yönetim kurulunda Nafız Tanır’ın etkisi olduğunu biliniyordu.

Tanır, özellikle geçmiş siyasi hayatında hareket ettiği Doğru Yol Partisi uzantılı Antalyaspor Vakfı yönetim kurulu üyelerine “Siz ibra etmeyin, bu konuda ısrarcı olun” dediği iddia edildi.

Söz konusu bu iddiayı Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay doğrular nitelikte şu açıklamayı yaptı.

“Ali Şafak Öztürk’ün ibra edilmeme konusu Vakıf Yönetimi’nde gündeme geldi. Ben mani oldum. İbra edilmesi gerekiyordu ve Vakıf olarak ibra ettik”