Naldo yüzde 35 indirime gitti

Naldo yüzde 35 indirime gitti

Antalyaspor’un renklerine bağladığı savunma oyuncusu Naldo ile yapılan anlaşmanın detayları belli oldu. Yüksek maaşı sebebiyle ilk etapta anlaşma sağlanamayan Brezilyalı oyuncu, maaşında indirime gitmeyi kabul edince transfer de resmiyet kazandı.

Naldo ile ilk teması yaklaşık 20 gün önce yapan Antalyaspor, istenen maaşın yüksekliği gerekçesiyle transferi o dönemde askıya aldı. Daha sonra yeniden görüşme yapan taraflar, Naldo’nun ilk talep ettiği ücretten yaklaşık yüzde 35 indirime gitmesiyle birlikte anlaşma sağlandı.

BONSERVİS ÖDENMEDİ

Antalyaspor, Naldo transferi için bonservis ücreti ödemedi. Espanyol ile 3 yıllık sözleşmesini tamamladıktan sonra İspanyol ekiple yeniden anlaşma sağlamayan başarılı futbolcu, serbest oyuncu olarak Antalya’nın yolunu tuttu.

SON 5 YILDA 10 MİLYON EURO VERİLDİ

Naldo için son 5 sezonda ödenen bonservis ücretleri de dikkat çekti. Brezilyalı futbolcu, 2015 yılında Udinese’den Sporting Lizbon’a 3 milyon Euro’ya, 2016’da Krasnodar’a 4 milyon 500 bin Euro’ya, 2017 yılında da Espanyol’a 2 milyon 500 bin Euro bonservis bedeliyle transfer oldu. (Lider Gazete)