Nazım Sangare o listeye girdi

Nazım Sangare o listeye girdi

Transferi için yoğun görüşmeler yapılan Nazım Sangare’nin yeni adresi Fenerbahçe oldu. Antalyaspor, uzun süren pazarlıkların ardından deneyimli futbolcunun transferine 1 milyon 750 bin Euro bonservis bedeli, sonraki satıştan pay ve bir futbolcu karşılığında onay verdi. Milli futbolcu için ödenen bu ücret, Kırmızı-Beyazlıların tarihinin kasaya giren en yüksek bonservis bedelleri arasında yerini aldı. 2017 yılında Almanya 3. Lig takımlarından Osnabrück takımından 250 bin Euro bonservis bedeliyle transfer edilen 26 yaşındaki futbolcu, Antalyaspor’a en yüksek gelir getiren 5. futbolcu oldu. Akdeniz ekibine 1.5 milyon Euro kar sağlayan Nazım Sangare için sonraki satışından da pay alma konusunda Fenerbahçe ile anlaşma sağlayan Antalyaspor’un kasasına giren ücret daha da artabilecek.

ZİRVEDE AISSATI VAR

Antalyaspor tarihinin en yüksek bonservis getirisi sağlayan ismi ise Faslı futbolcu Ismail Aissati oldu. Şu an Denizlispor forması giyen deneyimli futbolcu, 2012 yılında Ajax’tan 600 bin Euro bonservis bedeli karşısında kadroya dahil edilirken, 1 sene sonra Rusya’nın Terek Grozny takımına 3.3 milyon Euro karşılığında transfer oldu.

FAZLI ULUSAL İKİNCİ SIRADA

Listenin 3.sırasında ise Fazlı Ulusal yer aldı. Golcü futbolcu, Beşiktaş’a transferi sırasında Antalyaspor’a oldukça yüklü bir miktar kazandırdı. O dönemde transferi büyük ses getiren Fazlı Ulusal, Kırmızı-Beyazlıların kasasına 2.5 milyon Euro girmesini sağlamıştı.

Futbolcu Gittiği Kulüp Bonservis

Ismail Aissati Terek Grozny 3.3 milyon Euro

Fazlı Ulusal Beşiktaş 2.5 milyon Euro

Sandro Ranieri Benevento 2.3 milyon Euro

Doukara El Ittifak 2 milyon Euro

Nazım Sangare Fenerbahçe 1 milyon 750 bin Euro

Zafer Demiray Trabzonspor 1 milyon 700 bin Euro

Hüseyin Cimşir Trabzonspor 1 milyon 700 bin Euro

Ömer Şişmanoğlu Beşiktaş 1 milyon 650 bin Euro

Guilherme Corinthians 1 milyon 300 bin Euro

Burak Yılmaz Beşiktaş 1 milyon Euro

Volkan Yaman Galatasaray 1 milyon Euro

(Lider Gazetesi)