“Nazım Sangare, Zeki Çelik’ten daha iyi”

“Nazım Sangare, Zeki Çelik’ten daha iyi”

A Milli Takım ile bir resmi maçta ilk 11’de sahaya çıkan Antalyasporlu ilk futbolcu olan Nazım Sangare, dillerden düşmüyor. Gösterdiği performansla takdir toplayan 25 yaşındaki futbolcu için Kırmızı-Beyazlıların bir dönemine damga vuran Adnan Karahan da övgü dolu sözler kullandı.

Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programında Koray Geçgel’in konuğu olan Karahan, Nazım Sangare’nin çok önemli bir futbolcu olduğuna dikkat çekerek, “Ben, A Milli Takım’da iddialı maçta da Nazım’ı oynatırım. Fransa maçında da oynatırım. Nazım, Türkiye liglerindeki en iyi 2-3 tane bekten bir tanesi. Nazım, hangi takımda oynarsa oynasın sırıtmaz. Galatasaray’a da koy sırıtmaz. Hücumu düşünen takımlarda daha iyi oynar” dedi.  

Avrupa Şampiyonası’na çağrılmalı

Nazım Sangare’nin, Andorra karşısında iyi bir performans ortaya koyduğunu söyleyen Adnan Karahan, özellikle hücum olarak çok başarılı olduğunu söyledi. Nazım’ın oyunu iki taraflı oynayabildiğine dikkat çeken Karahan, “Nazım’a sadece savunma yap dersen onu da yapar. Şu anda hem hücumu hem de savunmayı düşünüyor ve bunu da çok iyi yapıyor. Avrupa Şampiyonası’na da gitmesi gerekiyor. Başka kim gidecek?” diye belirtti.

Zeki Çelik’in önünde

Nazım Sangare’nin, A Milli Takım’da forma mücadelesine girdiği Zeki Çelik’ten daha önde bir futbolcu olduğunu söyleyen Karahan, “Nazım’ın Zeki Çelik’ten fazlası var. Zeki’nin fiziksel olarak artısı var. Hava toplarında Nazım’dan daha iyi ama hücumsal açıdan baktığımızda Nazım, Zeki’den önde bir oyuncu” ifadelerine yer verdi.

6-7 milyon Euro eder

Antalyaspor’un Nazım Sangare’den iyi paralar kazanabileceğine dikkat çeken Karahan, “ Nazım, 6-7 milyon Euro’dan aşağı etmez. Karşılığı budur. Ancak bu pazarlama işidir. Fenerbahçe, Altay’ı 1.5 milyon Euro’ya almış. Bence çok düşük bir rakam” ifadelerine yer verdi.