Olmayınca olmuyor

Olmayınca olmuyor

Maç öncesinde Galatasaray’ın hızlı başlayacağı ve skoru bulmak için oyunu ileride kabul ettirmek isteyeceği beklenen bir durumdu. Antalyaspor’un özellikle ilk 20 dakikayı 0-0 atlatıp, sonraki dakikalarda skoru bulmak için hücum stratejisi geliştireceği düşünülürken, 17.dakikada şanssız ve hiç hak etmediği şekilde 1-0 geriye düştü.

Bu golden sonra da Antalyaspor’un silkelenip rakip karşısında baskı kurduğunu söyleyemesek de ilk yarı itibariyle Kırmızı-Beyazlıların Bahadır ve Doukara ile gole çok yaklaştığını, ancak Muslera’nın harika iki kurtarışla buna izin vermediğine dikkat çekmek lazım.

Her ne kadar Antalyaspor, göze hoş gelen bir oyun ortaya koymasa da ikinci yarıda da pozisyon üreten taraf oldu. Kornerden gelen topta önce Bahadır’ın kafası direkten döndü, dönen topta da Diego’nun muhteşem vuruşunu aynı güzellikte Muslera çıkardı. Maçın kırılma anı da bu pozisyon oldu.

2 dakika sonra Antalyaspor savunmasının çizgi halinde kaldığı topta Onyekuru en iyi yaptığı işi yaparak arkaya sarkıp golü atınca Antalyaspor da yelkenleri indirdi. 3 dakika sonra da Galatasaray Ndiaye ile fişi çekti.

65.dakikaya gelene kadar Antalyaspor’un 4 net gol pozisyonunu sonuçlandıramadığını, Galatasaray’ın ise 1.5 pozisyonda skoru 2-0’a getirdiğini söylemek pek de garipsenmez. 7 net kurtarış yapan Muslera’nın maçın kahramanı olması da skorla birlikte bakıldığında taraftarı en çok üzen detay olarak dikkat çekebilir.

Antalyaspor’un yaşadığı pozisyon şanssızlıklarının yanında belki de Süper Lig’in en kırılgan takımı olduğu gerçeğini de göz ardı edemeyiz. Tıpkı Beşiktaş maçında olduğu gibi bir anda oyun disiplininden kopup maçı rakibine hediye edebiliyor. Konyaspor ve Beşiktaş maçları dışında kalesinde 2 gol gördüğü maçların tamamını kaybettiğini de hatırlatalım.

Bülent Korkmaz ile yollar ayrılsın mı?

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor: Antalyaspor, seri galibiyetler aldığı yani deyim yerindeyse uçtuğu kaçtığı dönemlerde “Küme düşer denen takım, liderin sadece 3 puan gerisinde… Ancak iyi günde söyleyelim; Antalyaspor ne yazık ki iyi oynamıyor.” demiştim. Bugün “Bülent Korkmaz istifa” diyenler, o dönemde övgüler yağdırıyorlardı. Performans olarak çok beğenmesem de bu puan ortalamasındaki bir teknik adamı göndermek çok doğru bir hamle olmayacaktır. Ayrıca hocanın gönderilmesi halinde takımı taşıyabilecek, tavsiye edilebilecek hoca adayı var mı, onu da bir düşünmek lazım. Sahi Bülent Korkmaz gönderilirse yerine hangi hocayı görmek istersiniz? Teknik adam sirkülasyonunun yoğun olduğu Süper Lig’de bir teknik adamın bir sezonda en fazla 2 takım çalıştırabileceği detayını da unutmadan bir beyin cimnastiği yapmanızı öneririm.

Koray GEÇGEL / Toros