Örnek davranış

Örnek davranış

Antalya’nın en köklü okullarından biri olan Barbaros Ortaokulu, örnek bir davranış sergiliyor. Okul yönetimi ve öğrencilerin pazartesi günleri okula Antalyaspor forması giyerek gelmesi takdir topluyor

Renkli görüntüler oluşuyor

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde eğitim gören Barbaros Ortaokulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında örnek bir davranış sergiliyor. Antalyaspor’a gönül veren minik yürekler, maçları tribünden takip ederek, coşkulu ve seviyeli tezahüratlarıyla büyüklere örnek oluyor. Spor Toto Süper Ligi’nde mücadele eden Antalyaspor’u desteklemek için Antalya Stadyumu’nda oynanan maçları izlemeye gelen Antalya Barbaros Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde yaptıkları tezahüratla takımlarını coşkuyla destekliyor. Soğuk ve yağışlı havaya aldırış etmeden maç esnasında kendilerine ayrılan bölümde toplanan öğrenciler, karşılaşmanın son düdüğüne kadar yaptıkları coşkulu tezahüratlarıyla dikkatleri çekiyor. Takımlarının galip gelmesi halinde maçın sonunda sevinçlerini kırmızı beyazlı futbolcularla paylaşan öğrenciler, renkli görüntüler oluşturuyor.

Şehrine sahip çıkmak

Örnek uygulama hakkında bilgiler veren Barbaros Ortaokulu Müdürü Recai Ocak, amaçlarının öğrencilere sporda kardeşliğin, dostluğun ve hoşgörünün hakim olduğunu göstermek olduğunu söyledi. Sporun çocuğun fiziksel gelişiminin yanı sıra sosyal yönden gelişimine de katkı sunduğunu ve okul başarısını olumlu yönde etkilediğini belirten Ocak, sporun ayrıca çocuklarda birlik ve beraberlik ruhunun gelişimine katkı sağladığını işaret etti. Ocak şunları kaydetti: “Öğrencilerimizi Antalyaspor’un evinde oynadığı her maçına götürüyoruz. Pazartesi günleri ise, öğretmenler ve öğrencilerimizle birlikte Antalyaspor’un renkleri olan kırmızı beyaz okul formalarımızı giyip takımımıza destek oluyoruz. Öğrencilerimiz böylelikle hem mutlu hem isteyerek okula geliyorlar ve derslerinde de daha başarılı oluyorlar. Buradaki en büyük amaç, şehrimizin takımıma sahip çıkmak ve çocuklarımıza taraftar bilinci oluşturmaktır.”