“Öztürk ailesi, kulübü devraldığı dönemden daha iyi durumda bıraktı”

“Öztürk ailesi, kulübü devraldığı dönemden daha iyi durumda bıraktı”

Antalyaspor’da Öztürk ailesinin istifasıyla birlikte yeni başkanın kim olacağı merakla beklenirken, Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı’nın başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Yılmaz, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Öztük ailesinin kulübü devraldığı noktadan çok daha iyi bir yerde devrettiklerini söyleyen Yılmaz, “İstifanın gerekçesini sorgulamak bize düşmemeli. Antalyaspor’u hangi şartlarda aldılar, hangi şartlarda teslim ediyorlar… Buna bakmalıyız. Antalyaspor, şu anda hem maddi hem de sportif olarak Öztürk ailesinin devraldığı dönemden çok daha iyi durumda. Kendilerine minnet borcumuz var. Bizim artık gelenek başlatmamız lazım. Burada görev almak isteyen insanları taciz etmememiz lazım” dedi.
“DERNEK VE VAKIF BAŞKANI BENİM”
Dernek ve Vakıf’ta seçim takviminin değişmeyeceğini ve olağan genel kurullara kadar başkanlık görevini yürüteceğini söyleyen Yılmaz, Antalyaspor A.Ş. için de liste hazırlıklarına başladığını söyledi. Anonim şirkette herhangi bir görevde bulunmayı düşünmediğini ifade eden Yılmaz, “9 Şubat’ta Antalyaspor A.Ş.’de yapılacak genel kurula kadar kulübün emin ellerde olması için elimden geleni yapacağım. Seçkin insanlardan oluşan bir liste hazırlığı içerisinde olacağım. Bu takımı sırtlayıp götürecek Antalya’daki kanaat önderleriyle bir araya gelerek kulübü yeni yönetime teslim etmek istiyoruz. Umarım şehirde bir ilgisizlik olmaz” sözlerine yer verdi. (Lider Gazetesi)