Panik havası

Panik havası

Antalyaspor’un son haftalarda aldığı sonuçlar camiayı panik havasına soktuğu bir gerçek. Son oynanan Konyaspor maçının da istenilen şekilde sonuçlanmamış olması bazı kesimlerin ekmeğine yağ sürerken, fırsat bu fırsat denerek kulüp panik havasına sürükleniyor.

Sezonun ilk yarısında toplanan puanlar sayesinde oynanan futbol bir kenara koyulurken, bugün gelinen noktada herkes futbol açlığı çeker oldu. Sonuçta Türkiye’deki futbolseverlerin yüzde 90’ı aslında futbolsever değil, skorsever…

Sezon başından bu yana Bülent Korkmaz’ın oynattığı futbolu beğenmeyen kişilerden birisi olarak, basın toplantısında söylediği bir şeye dikkat çekmek istiyorum. Sezonun ilk yarısında oynanan ilk iki maçta Kayserispor’a yenilmiş, Konyaspor ile berabere kalınmıştı. İkinci yarıda ise tam tersi oldu ve Antalyaspor yine iki maçtan 1 puan topladı. Sezonun ilk iki haftasında alınan 1 puanla 15. basamakta bulunan Antalyaspor, 8. sırada yer aldığı bugünkü kadar eleştirilmemiş, bugünkü kadar da panik havasına sürüklenmemiş. Sizce de durum biraz garip değil mi?

Bugün baktığımızda düşme hattının üzerinde ve Antalyaspor’un altında olan tam 7 takım var. Futbolda tabi ki her şey olabilir, ancak yaratılan o panik havasının gerçekleşmesi için bu 7 takımın Antalyaspor’dan en az 4 maç daha fazla kazanması gerekiyor. Bunları göz ardı etmeyin, bunlar kolay şeyler değil.

“Kırmızı-Beyazlı renklere gönül veren her kişinin Antalyaspor’u eleştirmeye hakkı vardır” diyerek yaratılan şu panik havasından acilen çıkılması gerekiyor. Yaratılan bu hava takımın yararına değil, zararına olacaktır.

Koray GEÇGEL / Toros Gazetesi