Pay In City gündemde

Pay In City gündemde

Geçtiğimiz günlerde Antalyasporlu yöneticilerin bir araya gelerek turizmcilerin Antalyaspor’a destek sözü vermesinin ardından Avrupa’da birçok kulüp tarafından uygulanan ‘Pay In City’ sistemi gündeme geldi

‘Tam destek’ sözü

Ekonomik olarak zor günler geçiren Antalyaspor’da geçtiğimiz günlerde temlik krizinin çözülmesi ve Antalya’da faaliyet gösteren turizmcilerin Antalyaspor’a destek sözü vermesi ile olumlu gelişmeler yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, AKTOB yönetim kurulu üyesi Hasan Ali Ceylan, Manavgat Side Turizm Yatırımcılar Birliği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut ve L’oceanica Beach Resort’ün sahibi Mustafa Kılıç ile bir araya gelen Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut ve yönetim kurulu üyeleri ‘Antalyaspor’a Tam Destek’ sloganıyla kampanya başlatacaklarını açıklamışlardı.

Kişi başı 1.80 Euro

Yaşanan bu gelişmenin ardından Avrupa’da Napoli ve Granada başta olmak üzere birçok kulüp tarafından uygulanan ‘Pay In City’ sisteminin Antalyaspor tarafından da uygulanacağı iddia edildi. Buna göre ‘Pay In City’ sistemi ile Antalya sınırları içerisinde faaliyet gösteren her otel konuk ettiği her bir turist için 1.80 Euro ödeme yapacak. Ocak 2019 itibariyle hayata geçirileceği iddia edilen ‘Pay In City’ sistemi ile yılda 11 milyon Euro gibi bir rakamın oluşturulan havuzda toplanması hedefleniyor. Yerli ve yabancı turist ayrımı yapılmadan toplanacak olan para kentin takımlarına dağıtılacak. Yılda ortalama 8 milyonun üzerinde turistin konakladığı Antalya’da oluşturulacak sistem ile toplanan para Antalyaspor ve Alanyaspor başta olmak üzere amatör kulüplere de belirlenecek oranda pay edilecek.

(Ramazan BOZCA – Akdeniz Manşet)