Rıza Çalımbay : ”5-6 tane transfer yapacağız”

Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programına konuk olan Rıza Çalımbay Emrah Karalinç ve İlker Koç’un sorularını yanıtladı.

“5-6 tane transfer yapacağız”

”Biz ne bir transfer görüşmesi yaptık, ne de yönetimle oturup bu konuları konuştuk. Hiçbir şey yapmadık. Ben de şu anda bu konuların konuşulmasını istemiyorum. Oynayacağımız maçlar çok önemli. İyi şekilde bu maçları bitirirsek, oturup konuşacağız ve kadromuzu şekillendireceğiz. 5-6 tane transfer yapacağız. Hangi bölgelere olacağını henüz netleştiremedik. Onu oturup konuşacağız.”

“Gelecek sezonki hedefimiz Avrupa”

”Bu takım, bizim kurduğumuz bir takım değil. Biz kriz anında geldik ve krizi yönettik. Yeni sezon benim kurduğum bir takım olacak. Bütün hedefimiz yukarıya oynamak. Taraftarımız, yönetimimiz ve tesisimiz çok iyi. Antalyaspor’a yukarıya oynamak yakışır. Avrupa Kupaları’na katılmak için oynayacağız.”

“Lyon maçı için umutluyum”

”Denizlispor ile Lyon’u elemiştik. O zamanki Lyon ile şu anki arasında fark yok. Lyon her zaman iyi bir ekip. Beşiktaş ise Türkiye’nin en iyi takımı. Yedeğiyle, kadrosuyla… Taraftarlar bütünleşirse Beşiktaş maçı çok iyi bitirebilir. Yalnız Beşiktaş gol atmak zorunda ve gol yememeli. Lyon, kendi evinde bulamadığı pozisyonları burada bulabilir. Beşiktaş gole giderken, diğer tarafa dikkat ederse iyi bitirir maçı. Ben umutluyum. Beşiktaş taraftarıyla bu iş bambaşka olur. Beşiktaş, Lyon’a kesinlikle gol atar. Ama iyi savunma yapmalı ve gol yememeli.”

(Ajansspor)