Rıza Çalımbay : ”Sakıb, dünyanın her takımında oynar”

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin transfer etmek istediği iddia edilen 25 yaşındaki oyuncuları Sakıb Aytaç’ın, dünyanın her takımında oynayabilecek kalitede olduğunu söyledi. Rıza Çalımbay, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde yaptığı açıklamada, “Sakıb, bırakın büyükleri dünyanın her takımında oynar. Bir sol bek için Allah ne varsa vermiş.” dedi.

Deneyimli teknik adam, Sakıb’ın transferi için kendisine ulaşmış bir bilgi olmadığını belirterek, “Kariyeri ve kulüp açısından önemliyse, oyuncularım gitmek istedikten sonra gidebilirler. Tabii ki bizim önümüzdeki sezon hedefimiz büyük. Bu nedenle bazı arkadaşlarımızı da bırakma şansımız yok.” ifadelerini kullandı.

 

Sakıb’ın çok özel yeteneklere sahip olduğunu kaydeden Çalımbay, şöyle konuştu:

“Sakıb, bırakın büyükleri dünyanın her takımında oynar. Bir sol bek için Allah ne varsa vermiş. Süratli, çabuk, kafa topuna çıkıyor, iyi orta yapıyor, tekniği çok iyi ama biraz daha oyunun içinde olması gerekiyor. Antrenmanları daha fazla düşünmesi ve kendine inanması gerekiyor. Sakıb bana göre çok iyi bir futbolcu. Sakıb isterse dünyanın her takımında oynar. Bazen futbolcu kendi yeteneğinin farkında olmuyor. Burada kaldığımız sürece Sakıb için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bana göre mükemmel bir sol bek. Milli takımda da rahatlıkla yıllarca oynayacak bir oyuncu.”

(Ajansspor)