Sakıb Aytaç : ”Avrupa Kupası hayalini gerçekleştirmek istiyoruz”

İsmi son günlerde sık sık Fenerbahçe ile anılan Antalyaspor’un sol bek oyuncusu Sakıb Aytaç, Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuştu.

Salim Manav’ın konuğu olan Sakıb Aytaç, kendisiyle ilgili merak edilen her şeyi cevapladı. İşte Sakıb Aytaç’ın röportajından önemli satırbaşları:

“Avrupa Kupası hayalini gerçekleştirmek istiyoruz”

“Şu anda takım olarak iyi bir başarı elde ettik. Rıza hocayla birlikte büyük bir çıkış yakaladık. Bu hafta Bursaspor maçı var. Son üç maçımızı kazanıp hedefimiz olan Avrupa Kupası hayalini gerçekleştirmek istiyoruz. Bu sezon Rıza hoca gelmeden önce süre bulamamıştım. Rıza hocayla birlikte 25 haftalık periyotta süre aldım. Takımımız iyi bir hava yakaladı, az da olsa bunda payım olduğunu düşünüyorum.  ilk 6 hafta 2 puan aldık, hoca değişiminden sonra 5. sıraya kadar yükseldik. ilk 6 haftada takımda galip gelememe durumu vardı. Hocamız geldikten sonra birlikte oynama alışkanlığını ve disiplini bize aşıladı”

“Başkanımız idealist bir insan”

“Yeni başkanımız Ali Şafak Öztürk ile birlikte birçok şey değişti. Başkanımız çok genç ve idealist bir insan.  Başkanımızın hedefleri orta sıralarda mücadele eden değil, Avrupa Kupalarına giden takım yaratmak. ilk yılında bu başarıyı yakaladı diye düşünüyorum”

“Süper Lig şampiyonluğu neden olmasın”

“Dardanelspor’da oynadığım dönemlerde transfer haberlerim çıkıyordu. O dönem Gençlerbirliği’ne transfer oldum fakat fazla forma şansı bulamadım. Denizlispor’a gittim orada da olmadı,  Tavşanlı’ya gittim, orası yaradı bana diye düşünüyorum.  Daha sonra Antalyaspor’a transfer oldum, 3 sezondur burdayım. İlk yılımdan itibaren üstüne koyarak gittim. Antalyaspor’da TFF 1. Lig’de şampiyonluk yaşadım,  Süper Lig şampiyonluğu neden olmasın”

“Eto’o futbol aşığı”

“Eto’o çok büyük bir yıldız, 35 yaşında ama hala inanılmaz dercede çalışıyor. İdmandaki arzusu ve isteği bizden fazla tam bir futbol aşığı. Futboluna ve kariyerine zaten laf söyleyemeyiz, bunun yanında Eto’o çok iyi bir insan”

” Eto’o ve Love’ı kıyaslarsam…”

“Vagner Love da Alanyaspor’a geldi, ligimize renk kattı, Love ile karşılıklı oynuyoruz. Love Türkiye’de çok başarılı ve kalıcı olacaktır.  Pozisyon gereği Love ile karşılaşmadım ama Eto’o ve Love’ı kıyaslarsam Eto’o derim.  Belki Love ile aynı takımda olsam, düşüncem değişir ama şu anda tercihim Eto’o”

(Ajansspor)