Sakıb Aytaç Fenerbahçe’ye transfer olacak mı? Açıkladı!

İsmi son günlerde sık sık Fenerbahçe ile anılan Antalyaspor’un sol bek oyuncusu Sakıb Aytaç, Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuştu.

“Transfer haberleri motivemi etkiliyor”

“Dardanelspor’da oynarken hedeflerim Avrupa ve Milli Takımdı şu anda hedefim yine Avrupa ve Milli Takım fakat gerçekçi olmak zorundayım. Hedeflerimi kısa kısa koyuyorum, Antalyaspor’da Avrupa Kupası ve şampiyonluk yaşamak istiyorum. Kesinlikle transfer haberleri motivemi etkiliyor. Böyle haberlerden sonra işime daha çok sarılmam gerekiyor. Böyle tip haberlerden sonra oyuncu arkadaşlarımız zaman zaman rehavet yaşayıp düşüş yaşıyorlar, benim daha çok çalışıp bu haberlerin gerçekliğini ortaya koymam lazım”

“Fenerbahçe’den gelen teklif yok”

“Takım olarak zor bir süreçten geçiyoruz, hedefimiz Avrupa kupaları. ben haberlere bakmıyorum,  Menajerim var, kulüplerle o görüşüyor, Fenerbahçe ve diğer ismi anılan kulüplerle görüştüğünü bilmiyorum. Gelen teklifleri etkilenmemem için bana söylemiyor. Şu anda Fenerbahçe’den bana ve kulübümeze gelen resmi bir teklif yok”

İstanbul takımları mı, yosa Avrupa mı?

“Benim her zaman küçüklükten gelen bir  Avrupa heyecanım var.  İstanbul takımları mı, yoksa Avrupa mı? deseler… Tercihim Avrupa olur diye düşünüyorum. Avrupa’yı çok merak ediyorum, ben de o futbol bünyesinde bulunmak istiyorum.  İspanya La Liga’nın bana uygun olduğunu düşünüyorum.  İspanya Ligi’ni istiyorum, İspanya Ligi’ni izlemek çok hoşuma gidiyor, bizim ligimize de benziyor”

 

(Ajansspor)