Salih Dursun: Süper Lig’in en şanslı kulübüyüz

Salih Dursun: Süper Lig’in en şanslı kulübüyüz

Antalyaspor’un savunma oyuncusu Salih Dursun, Spor Arena’nın Instagram canlı yayınına konuk oldu.

Antalyaspor olarak Süper Lig’in en şanslı kulübüyüz. Başkan Ali Şafak Öztürk oteli kapatıp bizi buraya aldı ve çok rahatız. Kamp için toplandık ve 12 Haziran’a hazırlanıyoruz. Bu şehrin bir an önce Avrupa’ya açılması gerekiyor. Son dönemde Avrupa kupalarına katılmasının kıyısından döndük.

Diğer kulüplerdeki futbolcular gibi değiliz. Çok büyük imkanlarımız var. Başkanımız çok kolaylık sağlıyor ve bu işi önemsiyor. Futbolcular olarak bizim pek sorunumuz yok. Yabancı arkadaşlarımızın aileleri dışarıda. Charles, Brezilya’da kaldı. Böyle sıkıntılar elbet yaşayacağız. Kurallara düzgün bir şekilde uyulursa bu lig 1 ayda bitirebilir.

Futbolcular biraz ikiye bölünmüş gibi. Oynamak isteyen ve istemeyenler var. Ben oynanması taraftarıyım. Biraz geç kalındı. Daha önce lig başlayıp Antalya’da oynanabilirdi. Şimdi Antalya çok sıcak oldu. Daha önce bazı kararlar alınabilirdi.

Son haftalarda inanılmaz futbol oynuyorduk. Şu anda da inanılmaz tempodo çalışıyoruz. Sıcaklara alışkın olmanın avantajı da var. Tamer Tuna ve hocalarımız bize hiç acımıyor. Açıkçası diğer kulüplerden daha avantajlı olacağımızı düşünüyorum. Antalya’da hava 38 derece, bunu aramızda konuşuyoruz. Sıcağa uyum sağladık. İnşallah kupayı da alırız.

Takımda 4-5 yıllık oyuncularımız var. Uzun yıllardır arkadaşlık etmiş, takımdaşlık yapmış arkadaşlar var. Ben daha önce Podolski ile çalıştım. Podolski ile Sinan Gümüş birlikte oynamıştı. Burada çok az futbolcu birbirlerini az tanıyor. Yeni transferler de takıma oturdu. Jahovic çok büyük bir transfer. Dört büyüklerde de gol atardı.

ANTALYASPOR İLE GÖNÜL BAĞIM VAR

Geçen sezon başında 2 yıllık sözleşme teklif edilmişti. Ben 1 yıl istedim ve ‘Git derseniz giderim, kal derseniz kalırım’ dedim. Burası benim için çok farklı. Böyle kulüplerde kontrat düşünülmez. En önemlisi buraya ne verdiğim. Antalyaspor ile bir gönül bağım var.

Milli takımdaki herkes inanılmaz karakterli. Başarılı olacak bir jenerasyon var. Gurur duyuyorum onlarla. Her şeye iyi yanından bakmak lazım. Turnuvanın ertelenmesi sakatlar açısından iyi oldu. En azından gruplardan çıkacağımıza, sonraki senelerde de üstüne koyarak devam edeceğimize inanıyorum. Sağ bek bölgesinde hiç rahat hissetmiyorum. Sağ bek biraz daha çabuk ve hücuma yatkın olmalı. Stoper ve ön liberoda ciddi şekilde kendimi iyi hissediyorum. Ancak hocam bana nerede görev verirse elimden geleni yaparım.

VİZYON KAZANILDI

Nasri, Menez geldi ve olmadı ama Antalyaspor vizyon kazandı. Bu oyuncuların buraya gelmesiyle vizyon kazanıldı. Antalyaspor doğru yolda ilerliyor. Önce Başakşehir gibi olmalıyız. Antalyaspor, Başakşehir’den daha fazlasını yapabilecek potansiyele sahip. Ciddi destekle çok büyük işler yapabilecek bir kulüp. (Hürriyet)