Şefik Öz’den, Samir Nasri ve Samuel Eto’o açıklaması

Şefik Öz’den, Samir Nasri ve Samuel Eto’o açıklaması

Antalyaspor’dan ayrılması beklenen Samir Nasri’nin Kırmızı-Beyazlılardan gitmek için tazminat istediği yönünde çıkan haberlere yalanlama geldi. Kırmızı-beyazlı kulübün Futbol Şube Sorumlusu Şefik Öz, Samir Nasri’nin sözleşme detaylarını ve Samuel Eto’o ile ilgili gelişmeleri ajansspor.com’a aktardı.

Ali Şafak Öztürk döneminde olduğu gibi Cihan Bulut yönetiminde de Futbol Şube Sorumluluğu görevini üstlenen Şefik Öz, konuyla ilgili çıkan haberleri yalanladı.

Fransız yıldızı kulüpten herhangi bir tazminat talebinin bulunmadığını ifade eden Şefik Öz, “Nasri’nin istediği bir tazminat değil. İçeride alacağı var, onu alıp gitmek istiyor. Hak ettiği maaşını talep ediyor. Nasri’nin Antalyaspor’dan alacağı bir rakam vardı, biz onlarla ödeme şekliyle ilgili olarak pazarlık halindeyiz” dedi.

Nasri’nin sözleşmesinde yer alan ve eleştiri alan bonuslarıyla ilgili olarak da konuşan Şefik Öz, basında çıkan rakamların abartı olduğunu ifade ederken, “Nasri’ye yazılan gol ve asist bonusları tüm futbolcularda var. Sözleşmelere özendirici bonuslar koyuyoruz. Motivasyonunu ve sürekliliğini sağlamak için bu tür maddeler tüm futbolcuların sözleşmelerinde yer alıyor. Bu bir transfer yöntemidir, Nasri’de de kullanıldı” dedi.

Nasri’nin sözleşmesinde yer alan bonusların tek tek gol ve asist şeklinde olmadığı, paket halinde hedefe ulaşılması halinde prim alacağı öğrenildi.

Samir Nasri, sezon başında Manchester City’den bedelsiz olarak transfer edilmiş ve Fransız futbolcunun doping konusunda olası bir cezasında Antalyaspor’un tüm finansal haklarının korunacağı şekilde bir sözleşme yapılmıştı.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Antalyaspor’un Fransız futbolcusu Samir Nasri’nin UEFA tarafından hakkında yürütülen doping soruşturmasına yaptığı itirazı reddetti.

Geçtiğimiz günlerde alacakları ödenmediği gerekçesiyle Antalyaspor’la olan sözleşmesini feshetmek için kulübe ihtarname çeken Samuel Eto’o hakkında da konuşan Şefik Öz, takım içerisinde alacağı bulunmayan tek futbolcunun Kamerunlu yıldız olduğuna vurgu yaptı.

Samuel Eto’o’nun yaptığı bu hamle kulüple şok etkisi yaratırken, kırmızı beyazlı takımda forma giyen eto o dışındaki diğer futbolcular kulübe bu tip bir ihtarname çekmemiş olması ise dikkat çekti.

AJANSSPOR

Antalyaspor ile Samir Nasri arasında yaşanan anlaşmazlık iddialarıyla ilgili olarak Kırmızı-Beyazlı kulüpten de resmi açıklama geldi. Gün içerisinde Ajansspor’un okurlarına geçtiği haberi destekleyen Antalyaspor Kulübü, resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“13 Ocak 2018 tarihli Fanatik Gazetesi’nde kulübümüze ilgili yer alan haberleri üzülerek görmüş bulunmaktayız. Profesyonel futbolcumuz Samir Nasri’nin kontrat detayları art niyetli bir şekilde yanlış olarak verilmiştir. Söz konusu futbolcumuzun sözleşmesinde, herhangi bir sportif ceza alması durumunda kulübümüzün koruyucu maddelerle korunduğunu belirtmek isteriz.

Haberin sonunda yer alan eski başkanımız Sayın Ali Şafak Öztürk’le ilgili olumsuz içeriklerin camiamıza zarar vereceği düşüncesindeyiz. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Olağan Genel Kurulumuzda ibra edilerek, başkanlık koltuğunu Başkanımız Cihan Bulut’a devreden Ali Şafak Öztürk ve kulübümüzle ilgili bu tip haberleri kabul etmediğimizi belirtiyor, camiamızı bölme çabasında olan bu tip haberlere karşı camiamızın itibar etmemesini temenni ediyoruz.”