Sen üzülme şampiyon!

Sen üzülme şampiyon!

15.haftada kazanılan Bursaspor maçının ardından Antalyaspor’da anlamında ciddi bir düşüş olduğunu puan durumunu açan herkes görüyor. ‘Puan’ olarak düşüşe dikkat çektim, çünkü ilk yarıda toplanan 27 puanda da takımın çok da göze hoş gelen bir futbol oynamadığını sürekli olarak dile getirmiştim. Bu kez Beşiktaş’a karşı da benzer bir futbol ortaya koyuldu ve gelen trajik bir mağlubiyet oldu.

İlk yarının ilk iki haftasında alınan kötü sonuçlarla birlikte yönetim kurulu, transfer yapmama olasılığını rafa kaldırarak son gün 3 imza attı. Para almadan oynayacak olan Tarık Çamdal, ‘belki’ transferi olarak düşünülürken Amilton ve Fredy’nin büyük katkı sağlaması bekleniyordu. Aslında Amilton ve özellikle Fredy’nin ikinci yarıdaki performansı da göze hoş geldi.

Maç öncesinde birçok kişi ‘Neden bu oyuncular yedek kulübesinde?’ sorusunu sorarken, maçın ikinci yarısıyla birlikte  ‘Amilton ve özellikle Fredy ilk 11’de başlasaydı ne olurdu?’ soruları kafalardan geçti. Maç sonunda konuyla ilgili olarak Teknik Direktör Bülent Korkmaz, ‘Kısa bir süre önce gelmiş oldukları için böyle bir tercihte bulundum’ dedi. Verdiği karara saygı duyuyoruz, ancak Fredy gösterdiği performansla Bülent Hoca’nın çok da doğru bir karar almadığını herkese gösterdi.

45 dakikalık performanslarına bakarak Fredy için ‘Işık verdi’, Amilton için ise ‘Biraz zamana ihtiyacı olabilir’ diyebiliriz.

Tabi ki Boffin’e değinmeden yazıyı bitirmeyelim. Maçın en kötü performansına sahip ismi şüphesiz Boffin oldu. Maçtan sonra sosyal medya hesabından yaptığı özür açıklaması da gerçekten kutlanması gereken bir detaydı. Belki de Boffin, gününde olsa sonuç çok daha farklı olabilirdi. Ancak Belçikalı’nın bu takım için ortaya koyduklarını unutmayalım. Zaten Boffin’in hakkını da yediği 6. golden sonra alkışlayarak Kırmızı-Beyazlı taraftar verdi. Sen üzülme şampiyon!

Koray GEÇGEL / Toros Gazetesi