Serdar Özkan : “Ligi ilk 6-7 içinde bitirmek istiyoruz”

Serdar Özkan Dalgaspor.com mikrofonuna özel açıklamalar yaptı. Deneyimli futbolcu kamp dönemini değerlendirirken “Aslında kamp değil bu. Milli ara gibi bir şey. Çünkü çok ara yok, eskisi gibi değil artık. Az ve öz idmanlar yaptık. Yoğun antrenmanlar yaptık. Maç haftasına geçtik artık. İlk devredeki 6-7 maçlık çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. İnşallah ligi de ilk 6-7 içinde bitirmek istiyoruz” dedi.

“Transfer konusunda hatalar yaptım”
Arda Turan’ın kendisi için “Çalım atmayı Serdar Özkan’dan öğrendim” şeklindeki söylemi hatırlatılan Serdar Özkan kendi adına transfer anlamında hatalar yaptığını belirterek “Tabii ki seçeneklerde hatalar var. Belki yol haritamı çok yanlış çizmiş olabilirim. O yüzden Türkiye’de kaldım. Yurtdışına gitme durumu vardı hatta son noktaya gelmişti ama olmadı. Benim de hatalarım var tabii ki. Kısmet böyleymiş, yapacak bir şey var.” şeklinde konuştu.

“İspanya ve Portekiz’den teklifler aldım”
Hangi liglerden teklif geldiği sorulan Serdar Özkan “O zaman İspanya Ligi’ne gidebilirdim Beşiktaş’tan ayrıldığım dönemde. Portekiz’e gidebilirdim. Ama kısmet böyleymiş dediğim gibi. Benim de hatalarım oldu. Yapacak bir şey yok. Artık 30 yaşına geldim. Önümüzde de çok uzun bir yol kalmadı diyebiliriz.” yanıtını verdi.

“Futbolculuk sonrası ne yapacağıma karar vermedim, daha futbol oynayacağım”
Futbolculuk kariyeri sonrasında teknik adamlık görevinde bulunup bulunmak istemediği sorulan Serdar, “Çok da kısa bir süre yok önümde. Allah’ın izniyle oynayabildiğim kadar oynamak istiyorum ama şu anda futboldan sonrası için çok bir düşünce içerisinde değilim. Hocalık mı yapayım veya futbolun içinde kalayım mı diye. O yüzden daha onunla ilgili bir plan yapmadım” ifadelerini kullandı.

Dalgaspor