Sergen Yalçın :”Maç yapacak durumda değiliz.”

Sergen Yalçın :”Maç yapacak durumda değiliz.”


29 Nisan günü Kayserispor deplasmanından dönerken Aytemiz Alanyasporlu futbolcuları taşıyan özel minibüsün yoldan çıktığı kazada hayatını kaybeden Çek futbolcu Josef Sural’ın vefatının ardından tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın ilk kez açıklamada bulundu.

Sabaha kadar hiç uyumadan iyi bir haber beklediklerini ancak sabah acı haberi aldıklarını belirten Sergen Yalçın :“İnsanın inanası gelmiyor,ailemizden birini kaybettik. Herkes şokta.” diye konuştu

Takım olarak maç oynayacak durumda olmadıklarının altını çizen Yalçın açıklamasında :”Konyaspor maçının ertelenip ertelenmeyeceği konusunu başkanımız Hasan Çavuşoğlu bilir. Ama biz maç oynayacak durumda değiliz. Maç oynamayı bırakın antrenman dahi yapamayacağız. Oyunculara nasıl antrenman yaptıracağız? Tüm oyuncuların psikolojisi şu anda felaket durumda. Her gün beraber olduğunuz bir insanın anlık vefatının altından kalkmak hiç kolay değil. Biz bu durumun altından bu hafta değil bir sonraki hafta da , ondan sonraki hafta da kalkamayız. Bu psikolojik durum bizi bu sene çok rahatsız eder. Çünkü bunu atlatmak hiç kolay değil. Her anımızı beraber geçirdiğimiz ; sabah akşam beraber olduğumuz , maçlarda , kamplarda beraber olduğumuz beraber üzülüp beraber sevindiğimiz ailemizden bir bireyi kaybettik. Burada herkes ha kendi kardeşini kaybetmiş ha Josef Suralı’ı. Bizim için hiçbir farkı yok.” ifadelerine yer verdi.

VERDİĞİMİZ İZİNLER RUTİN İZİNLER


“Sackey’in kolu alçıda. Welinton’un kafası şiş. Diğer oyuncularda çizikler var. Bu izinler çok rutin izinler. Bizim maçımız pazartesi olduğu için bu izinler rutin veriliyor. Dün İzmir’e ve Ankara’ya gidenler oldu. Oyuncular bu tercihleri kendi aralarında yapmışlar. Bizlerle ilgili yanlış bir anlaşılma olmasın,biz bu izinleri daha öncede veriyorduk. Zaten maçımız Cumartesi günü olsaydı Alanya’ya dönerdik. Keşke böyle bir şey hiç olmasaydı, inanılır gibi değil.”