Serkan Tokat’tan iki haftada farklı kararlar!

Serkan Tokat’tan iki haftada farklı kararlar!

Süper Lig’de bu sezon uygulanmaya başlanan VAR sisteminin tartışmaları her geçen gün artmaya devam ederken, son iki haftada benzer pozisyona verilen iki farklı karar büyük dikkat çekti.

Yaşanan tartışmalı pozisyonların kahramanı Serkan Çınar oldu. Süper Lig’in 28. haftasında oynanan Antalyaspor – Kasımpaşa ve 29. haftada oynanan Galatasaray- Kayserispor maçlarında VAR hakemi olarak görevlendirilen Serkan Çınar, verdiği farklı kararlarla göze çarptı.

Antalyaspor – Kasımpaşa maçının 43.dakikasında ev sahibi ekibin futbolcusu Chico Grando’nun, rakibine yaptığı sert hareketin ardından Serkan Tokat, karşılaşmanın hakemi Abdülkadir Bitigen’i pozisyonu izlemeye davet ederken, daha sonra Brezilyalı futbolcu kırmızı kart görmüş ve takımını 10 kişi bırakmıştı.

Galatasaray maçında uyarmadı

Antalyaspor – Kasımpaşa maçının 1 hafta sonrasında bu kez Galatasaray – Kayserispor maçında VAR hakemi olarak görevlendirilen Serkan Tokat’ın bu karşılaşmada verdiği karar da dikkatlerden kaçmadı. Emre Akbaba’nın Sapunaru’nun yüzüne tabanla müdahalesi sonrası orta hakem Arda Kardeşler’i pozisyonun tekrarını izlemesi için VAR’a davet etmeyen Serkan Tokat, verdiği bu iki farklı kararla haftanın gündemine yerleşti.

Her iki pozisyon da benzer

Antalyaspor – Kasımpaşa maçında kırmızı kart gören Chico’nun topa vurduktan sonra rakibin karnına basması, Galatasaray – Kayserispor maçında sarı kart gören Emre Akbaba’nın ise topa vurduktan sonra rakibinin yüzüne vurması dikkat çeken diğer detay oldu.