Sessiz kalamazdım

Gazetecilik mesleğine başladığım günden beri tanırım kendisini.

Yani tam 21 yıllık bir dostluğumuz var.

O’nunla hem Yeni İleri’de hem de Akdeniz Manşet Gazetesi’nde çalışma fırsatım oldu. En az 15 yıllık bir mesai arkadaşlığımız da var anlayacağınız.

Çeyrek asra yaklaşan bu arkadaşlığımızda bir kez olsun yanlışına rastlamadım.

Mütevazi, işine sadık ve dedikodudan uzak duran biri olarak tanıdım O’nu.

Doğru bildiklerini tereddüt etmeden yazdı.

Kimsenin ekmeğiyle oynamadı, kimseye çelme takmadı.

‘Antalyalıyım’ diyen binlerce insandan daha fazla Antalyasporlu olduğunu en iyi ben bilirim.

Hep kırmızı beyazlı takımın menfaatleri doğrultusunda hareket etti.

Spor konusunda bilgisini tartışmam.

Kimden mi bahsediyorum.

Tabii ki Murat Özgen’den.

İşini dürüst yaptığı için halen spor konusunda Antalya’nın en etkili kalemi. En çok okunan spor yorumcusu. Sabah Gazetesi gibi büyük bir kurumda editör olarak görev yapıyor.

Gelelim bu yazıyı neden yazdığıma.

Murat Özgen, bilindiği üzere bir süredir eski yönetim ile ilgili yazılar yazıyor. Özellikle Samuel Eto’o, menajer ve yönetim arasındaki çarpık ilişkileri kaleme aldı. Tüm bu yazıları sağlam kaynaklara dayandırdı. Mevcut Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk de yazılanları doğrular nitelikte açıklamalar yaptı. Hatta daha birçok bilinmeyeni ortaya çıkardı. Tüm bu yaşanan düşündürücü konuları kaleme alan Murat Özgen, şu sıralar birilerinin hedefi oldu. Hiç hak etmediği suçlamalar yöneltiliyor. Maddi çıkar sağladığı ima edilip ‘simitçi’ gibi basit yakıştırmalarda bulunuluyor. Bugüne kadar kimsenin kılıcını sallamayan, kimseden nemalanmayan birine yapılan bu suçlamalar şık olmadı. Kazandığıyla yetinen, şükreden birisi bunları hak etmiyor. Bunları bilen biri olarak sessiz kalamazdım.

Özetle, kendimden şüphelenirim O’ndan şüphelenmem. Dolayısıyla bunu yazanlar benim nazarımda dürüst ve adil değil. Nemalandıkları insanların kılıcını sallamaktan başka bir şey yapmıyorlar. Yarın Antalyaspor dara düştüğünde ilk sırt çevirenler de bu kişiler olacaktır. Murat Özgen ise 22 yıl önce olduğu gibi yine burada olacaktır.

 —
Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet