Sidney Sam: Antalyaspor’da mutluyum

Sidney Sam: Antalyaspor’da mutluyum

Antalyaspor’un Alman futbolcusu Sidney Sam, kulübün resmi sosyal medya hesabından merak edilen soruları yanıtladı.

Antalyaspor’dan gelen teklifle mutlu olduğunu söyleyen Sidney Sam, “Burada olmaktan dolayı da çok mutluyum. Antalyaspor, gelenekleri olan bir kulüp. Olanakları da iyi olan bir yer. Harik stadyum ve antrenman tesisleri var. Daha önce Avrupa’da böyle tesisler görmedim. Burada size kalan sadece çalışmak. Ben de o yüzden buradayım” dedi.

“Türkiue ligini takip ediyordum”

Daha önce kamp için Belek’e geldiğini ve Süper Lig’i de takip ettiğini söyleyen deneyimli futbolcu, “İyi ve güçlü bir lig olduğunu biliyordum. Antalyaspor da bu ligde büyük bir isim. Nuri Şahin ve Podolski gibi kaliteli transferler yapan, Almanya’da bilinen bir kulüp” diye konuştu.

Türk futbolunun farklı olduğunu söyleyen Sam, “Çünkü bireysel anlamda daha çok sayıda yetenekli oyuncuları barındırıyor. Kaliteli oyuncuların olduğu bir lig. Bazı takımlar takım oyunu oynamaya çalışsa da genellikle birçok takım bireysel oyuncu performanslaru üzerine kurulu” diye belirtti.
En etkili olduğu bölgenin sağ kanat olduğunu belirten golcü futbolcu, “Sol ayakla içeri girip şu atabiliyorum, güzel paslar verebiliyorum. Aynı zamanda sol kanatta da oynayabiliyorum” ifadelerini kullandı.

Genç oyunculara tavsiyeler

Takımdaki genç oyunculara da seslenen Sidney Sam, “Genç oyuncuların bu kadar tecrübeli ve iyi oyuncularla birlikte oynaması bana kalırsa hiç de kolay değil. Ancak onlar için bizimle antrenman yapmaları bizden bir şeyler öğrenmeleri onların şansı elde ettiğinde bizim için iyi bir şeyler yapmaları açısından önemli” dedi.

En iyi oynamak için elinden geleni yapacağını belirten başarılı futbolcu, “İyi bir sol ayağım var. İnşallah taraftarımıza ve herkese neler yapabileceğimi gösterebilirim. Taraftar stadyuma geri döndüğünde herkesin daha iyi olacağını düşünüyorum. Bence sadece ben değil herkes daha çok motive olacak. Tabi ki taraftarımızın geri dönüşüne çok ihtiyacımız var. Taraftarımızla daha iyi olacağız” diye konuştu.