Şifo’dan sonra Antalyaspor’da bir ilk!

Şifo’dan sonra Antalyaspor’da bir ilk!

Süper Lig’in 2018-2019 sezonu geride kalırken beklentilerin üzerinde performans sergileyen Antalyaspor’da Teknik Direktör Bülent Korkmaz da bir ilki başardı.

Süper Lig’de 34 haftayı tamamlayan 5 teknik adamdan birisi olan Bülent Korkmaz, kariyerinde de bir ilke imza attı. Antalyaspor’dan önce 5 takımda görev alan Bülent Korkmaz, Süper Lig’de ilk kez sezona başladığı bir takımla maratonu tamamladı. 

Daha önce sezon başında sadece Kayseri Erciyesspor’da görev alan Bülent Korkmaz, 2014-2015 sezonunda görev aldığı ekipte sadece 11.haftayı gördü ve sonrasında yollar ayrıldı. 50 yaşındaki teknik adam; Galatasaray’da 16, Karabükspor’da 28, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da 22, ikinci Erciyesspor döneminde 11 ve Mersin İdman Yurdu’nda da 15 hafta görev alabildi.

Özdilek’ten sonra ilk

Sezonu başladığı teknik adam olan Bülent Korkmaz ile tamamlayan Antalyaspor da uzun bir aranın ardından böyle bir istikrar yakaladı. 2012-2013 sezonunda Mehmet Özdilek ile yollarını ayıran Kırmızı-Beyazlılar, o tarihten sonra getirdiği hiçbir teknik adamla sezon sonunu göremedi. Sırasıyla sezona Samet Aybaba, Engin Korukır, Yusuf Şimşek, Jose Morais ve Rıza Çalımbay ile başlayan Kırmızı-Beyazlılar sezon devam ederken bu teknik adamlarla yollarını ayırdı. Antalyaspor’da ayrıca söz konusu dönemde Hami Mandıralı, Fuat Çapa, Mehmet Uğurlu, Leonardo ve Hamza Hamzaoğlu da sezon arasında gelerek görev aldı.