Sıradaki gelsin !..

Geçtiğimiz Cumartesi Antalya Arena’da oynanan, Antalyaspor-Alanyaspor karşılaşması öncesi yine bu köşeden, “İstikrarı bozmak yok” demiştim ya.,

1-0  geri düşülmesine karşın, 90 dakika sonunda 2-1’lik skorla 3 puanı söke söke almasını bilen Kırmızı-Beyazlılara milyonlarca kez teşekkürler..

Katkı koyan herkese şükran..

Maç öncesi dostluktan dem vurulup, Alanya’nın zor durumda olmasına dikkat çekilip, olayı saptırmaya çalışanlar olmadı değil.

Antalyaspor sahasındaki karşılaşmayı 2-1 kazandıktan sonra dostluk mu bitti?

Evet.

Alanyaspor açısından değil 3 puan, alınacak 1 puanın dahi hayati önemi vardı. Ama şu da bilinmeliydi ki, Antalyaspor’un sahasında rakibi her kim olursa olsun verilecek yarım puanı dahi yoktu ve nitekim öyle de oldu.

Neymiş?

24-25 yıl öncesini neden karıştırıyormuşuz..

Geçmişini unutan geleceğe tutunamaz da ondan.

Ligin ilk 8 haftalık periyodunda Alanya’nın puan cetvelindeki yerinden 2 basamak daha altında olan Antalyaspor, bugün Avrupa kapısını aralamakla meşgulse, nedeni tek kelimeyle, “Doğru zamanda, doğru hamle ve doğru tercihtir.”

Zor durumdaki Alanyaspor’a bakıyoruz, ikinci yarı maçları başladığı hafta teknik adam değiştiriyor. Yanlışın daniskası değil de ya ne?

Hoş, esas yanlış bugüne kadar hiçbir şekilde Süper Lig hocası olamadığı halde sırf vefa adına kendisiyle devam edilen Hüseyin Kalpar ismi baştan yanlıştı da.,

Tam dereyi geçerken değil de, devre arasında bu değişim olsaydı aklım ererdi..

Ertuğrul Sağlam ile anlaşıldı, anlaşıldığı saatte, “İptal” edildi.

“Saffet Susiç” deniliyor.

Yanlış zamanda yanlış tercih olayının daniskası..

Teknik adam mı kalmadı Türkiye’de de, yaşı başı almış gitmiş, sırf adı var diye birisiyle anlaşılmaz..

Antalyaspor Rıza Çalımbay ve ekibiyle mükemmel bir ivme yakaladı. Buna yönetimin de olağanüstü katkısıyla gücüne güç kattı. Herkes tabiri caizse bir aile gibi tek vücut oldu. Ve Avrupa yolunda bu haftaki rakibi en büyük engel teşkil ediyor. Konya’da bana göre, “Yenemiyorsan, yenilme” zihniyeti devreye sokulmalıdır..

Ancak bir ciddi konuya dikkat çekmek istiyorum. Konya’dan gelen haberler hiçte iç açıcı değil. Ev sahibi ekibin özellikle taraftarlarının bir takım çirkinlikler ile ilgili senaryolara başvuracakları yönünde. Antalya’dan Konya’ya gidecek-ki bana göre hiç gitmeye gerek bile yok, Kırmızı-Beyazlı ekibe zeval getirecek çirkinliklere alet olmamalarını öneririm.

“Gitmeye gerek bile yok” derken, tabi ki takımın ortadaki başarısının devam etmesi adınadır söylemim.


Vedat Gürhan / Sabah Akdeniz