Süleyman Turhan: Fikret Öztürk, Antalyaspor için şanstır

Süleyman Turhan: Fikret Öztürk, Antalyaspor için şanstır

Antalyaspor Kulüp Derneği Olağan Genel Kurul’da tarih yaklaşırken, daha önce Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Süleyman Turhan dikkat çekecek ifadelerde bulundu.

Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programına konuk olan Süleyman Turhan, adaylık konusunda adı geçen Fikret Öztürk’e destek verdi. Fikret Öztürk’ün önemli bir isim olduğuna dikkat çeken Turhan, “Antalyaspor’da delege ağları var. Kimler, kimleri aidatını yatırıyor ya da yatırmıyor bunları hepimiz biliyoruz. Bunlar gizli saklı şeyler değil. Buna rağmen Sayın Fikret Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği’ne adaylığını koymuşsa; bu Antalyaspor adına olumlu bir gelişmedir. Yarın hatalı işler yaparsa eleştiririz. Yanlışları da olabilir ama ben doğrularının çok daha fazla olacağını iddialı olarak söylüyorum. Fikret Öztürk, Kulüp Derneği Başkanlığı için konuşuluyorsa bu durum Antalyaspor için şanstır” ifadelerine yer verdi.

Antrenör eleştirisi

Futbol Direktörü Sedat Karabük’ün Antalyaspor için önemli bir isim olduğunu söyleyen Turhan, alt yapıda görev bazı antrenörleri eleştirdi. Türk futbolunun bu anlamda hastalık yaşadığını savunan Turhan, “Takımın formasını giyen eski futbolcuları hemen alt yapıya alalım deniyor. Alt yapı, üst yapıdan daha önemlidir. Bir görev verirken başka özelliklere de bakılmalıdır. Son 10-15 yıldır Antalyaspor’da görev alan bazı arkadaşların bunları hak etmediğini düşünüyorum” diye belirtti.

Konyaspor’a gönderme

Aatif Chahechouhe transferiyle ilgili olarak da görüş bildiren Turhan, “Konyaspor, geçmişte bizim en zor zamanımızda Eto’o’yu bizden nasıl ayırdıysa Aatif konusunda da çalım atmak istemiş ama kulübümüzün ve yöntemimizin ağır basmasıyla Antalyaspor tercih edilmiş” dedi.