Tamer Tuna: Ligler temmuz ayına uzarsa Antalya’da oynanmaz

Tamer Tuna: Ligler temmuz ayına uzarsa Antalya’da oynanmaz

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, A Spor yayına bağlanarak görüşlerini bildirdi. Liglerin geleceğiyle ilgili olarak şu anda tartışma yaratmanın doğru olmadığını savunan Tamer Tuna, “Antalya ve Alanya’daki stadyumları kast ederek maçların taraftarlı bir şekilde buralarda yapılabileceğini söylemiştim. Doğru mu tartışılabilir… Ancak şu anki imkanlarda futbolun geleceğiyle ilgili konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Bu süreç tamamlandıktan sonra herkesin bir araya gelerek karara varması gerekir. Haziran ya da temmuza kalırsa Antalya’da oynamak zaten mümkün olmaz” dedi.

“Herkes oynamak istiyor”

Liglerin herkes tarafından tamamlanmak istediğine vurgu yapan Tuna, “Herkes ligin kalan kısmını oynamak istiyor. Bulunan şartlarda sağlık her şeyin önünde gelir, bunların konuşulması doğru değil. Sürecin çok uzayacağını biliyoruz. Ekonomik anlamda da zor süreç olacak. Ne bedel ödenmesi gerekiyorsa ödeyebiliriz, ben de ödemek istyiorum. Herkesin ortak noktada buluşabileceği bir kurul oluşmalı. Buna da herkesin saygı duyacağını düşünüyorum. En önemli şey, insan sağlığı…Umarım bu süreci en kısa zamanda atlatabiliriz” diye konuştu.

“Maddi konular futbolcularla konuşulmadı”

Yaşanan salgın sebebiyle ekonomik anlamda herkesin etkileneceğini belirten Tuna, “Ekonomik anlamda futbolcularla görüşmedik. Kulüpler, birinci önceliktir. Ekonomi, hepimizi etkileyecek. Başka bir dünya oluşacak. Bu başka dünyada ne şartlarla karşılaşacağımızı ön göremiyorum. Oyuncular bence en son kısım. Herkesin ekonomik anlamda makul seviyeye geçiş yapabileceği bir yapı olmalı” diye belirtti