Transfer başarısı

Transfer başarısı

Üst üste alınan kötü sonuçlarla birlikte Antalyaspor’da özgüven sarsıntısı oluştuğunu görmek pek de zor değil. Sezonun ilk yarısında maçı bırakmayan, son saniyeye kadar gol kovalayan Antalyaspor’un özgüveni, 5 haftada alınan 2 puanla birlikte büyük darbe almış. Bunu Rizespor maçında da çok net gördük. Vedat Muriqi’in kendisinin bile inanamadığı golle birlikte geriye düşen Antalyaspor’da futbolcular bir anda oyundan kopuk bir görüntü çizmeye başladı.

Her ne kadar Bülent Korkmaz, maç sonu yaptığı açıklamada, “İlk yarı iyi oynadık” dese de ben bu görüşe katılmıyorum. Ancak ikinci yarıda bambaşka bir Antalyaspor gördük. Sezonun ilk yarısında oynanan Rize, Sivas, Kasımpaşa maçlarındaki özgüveni hatırlattı. Boğucu bir oyun ortaya koymasa da maçı bırakmayacağını gösterdi.

Özellikle yeni transferler Amilton ve Fredy’nin, takıma seviye atlatacağını söylemek için çok da erken değil aslında. Fredy’nin oyunu çok iyi yönlendirdiğini, Beşiktaş maçının ardından Rize karşısında da gördük. Amilton zaman zaman oyunun temposu içerisinde kaybolduğuna şahit olsak da yaptığı patlamalar ve orta yapma kalitesi gerçekten takdir edilecek türden.

Amilton’un sağ tarafta Nazım Sangare ile olan uyumu da gözden kaçmadı. Atılan golde de ikilinin payı çok büyük. Mevlüt de tam bir golcü vuruşu yaparak bu ikilinin işbirliğini çok güzel süsledi.

Antalyaspor’un oyuncu izleme ekibi, geçen sezonla beraber üç önemli oyuncuyu Antalyaspor’a kazandırmışa benziyor. Geçen sezon başında da Nazım Sangare, Almanya 3. Ligi’nden getirilmiş ve Kırmızı-Beyazlıların savunmasının sağının vazgeçilmezi olmuştu.

Koray GEÇGEL / Toros Gazetesi