Transfer yapma Başkan

Transfer yapma Başkan

Sezonun ilk yarısında topladığı 27 puanla bir anda dikkatleri üzerine çeken Antalyaspor için sıkça sorulan sorulardan bir tanesi; ‘Avrupa hedefi var mı?’ oluyor. Bu sorunun ardından gelen ikinci soru da transfer konusu…

Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik durumun paralelinde kulüplerin de büyük borç batağında olduğunu artık bilmeyen yok. Bu durumun ışığında Antalyaspor Yönetimi’nin vereceği çok kritik bir karar olacak.

Transfer yapılsın mı, yapılmasın mı?

Antalyaspor’un geldiği noktaya bakıldığında sezon sonu daha büyük hedeflere ulaşabilmesi adına bazı kesimler tarafından iddialı isimlerin kadroya katılması yönünde  bir beklentinin olduğu da gerçek. Bülent Korkmaz’ın 3 bölge için rapor verdiğini duyuyoruz. Nokta transferlerle Antalyaspor’un beklentilerin üzerinde bir sezonu tamamlaması da olası… Ancak bunun ciddi bir risk olacağı gerçeğini de göz ardı edemeyiz. Mevcut futbolcuların maaşlarının aksatılmadan ödenmesi, olası transferler için ayrılacak bütçenin buraya aktarılması en doğru seçenek olacaktır.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz ağustos ayında Antalyaspor’un sezonu 15.sırada tamamlaması pek çoğu tarafından kabul görecek bir hedefti.  Bugünkü beklentilerin bu çapta değişmesi de zaten bir transferle gerçekleşti. Büyük bir kesimin istemediği eski yönetim gitti, yerine Ali Şafak Öztürk başkanlık koltuğuna oturarak en başarılı dönemini yaşattığı Antalyaspor’da kaldığı yerden devam etti.

Böylece bu kulüp en büyük transferini zaten yapmış oldu, o yüzden ‘Transfer yapma Başkan’.

Koray Geçgel / Toros Gazetesi