Türel ve Bulut’a teşekkür ederim

Türel ve Bulut’a teşekkür ederim

Antalyaspor’da belirsizlik sona erdi.

Yeni başkan Cihan Bulut ve yönetim kurulu göreve başladı.

Ancak Ali Şafak Öztürk’ün “İstifa edeceğim” dediği günden genel kurula kadar olan zamanda deyim yerindeyse öldük öldük dirildik.

Kimse yönetime talip olmuyordu, herkes borçtan korktuğu için kulağının üstüne yatıyordu.

Antalyaspor sevdalısı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Kimse merak etmesin Antalyaspor sahipsiz kalmayacak” demesine rağmen umutsuzluk hakimdi.

Sonrasında benim de bulunduğum Divan Kurulu toplandı. Dündar Uluğkay başkanlığında toplanan divanda Menderes Türel söz aldı, önemli açıklamalarda bulundu. Antalyaspor’un ödenemez bir borcunun olmadığını aktaran Başkan Türel, Cihan Bulut’un başkanlık için ikna edilebileceğini ifade etti. Sonrasında Bulut’un Divan Kurulu toplantısına çağrılıp başkanlık teklifinin yapılabileceğini aktardı. Bulut çağrıldı ve bütün divan kurulu üyelerinin başkan olmasını istediği aktarıldı. Gelen teklif karşısında ‘evet’ diyen Bulut da üzerine düşeni yapacağını aktardı. Bu gelişme camiada memnunlukla karşılandı, herkes derin bir oh çekti.

Ancak her zamanki gibi bunu hoş karşılamayanlar da oldu. Neymiş efendim sporu siyasete karıştırdılar. Yok efendim Menderes Türel nasıl oluyor da başkan önerebiliyor. Borcu kendi cebinden mi ödeyecek gibi ipe sapa gelmez açıklamalar yapıldı.

Ya arkadaş Menderes Türel dediğin kişi bu kentin Büyükşehir Belediye Başkanı. Ayrıca Antalyaspor’un onursal başkanı. Böyle birinin aday önermesi kadar doğal ne olabilir. Yine borçların ödenmesi için olayın takipçisi olacağını söylemesinin neresi kötü.

Maalesef Antalya ve Antalyaspor ne çektiyse bu zihniyetten çekti. Hiçbir öneride bulunmayan, kafasını kuma gömen bu zat-ı muhteremler, ne zaman iyi bir çalışma yapılsa ortaya çıkıp kafa bulandırmaya başlarlar. Ancak bugüne kadar da bu kişilere buradan ekmek çıkmadı. Çıkmaz da. Çünkü Antalya ve Antalyasporlular bu kişileri iyi tanıyor ondan.

Bir Antalyaspor Divan Kurulu Üyesi olarak kendi adıma Antalyaspor’u karanlıktan aydınlığa çıkaran Başkan Menderes Türel’e teşekkür ediyorum.

Divan kurulunun kararını kabul eden ve eski parayla 200 trilyon borca rağmen görevi kabul eden başkan Cihan Bulut ve yönetimine de ayrıca teşekkür ederim. Siz ve sizin gibiler var oldukça Antalyaspor’un sırtı yere gelmez. Yukarıda sözünü ettiğim kişilerin de yüzü gülmez.

(Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet)