Türkiye Kupası’nda final tarihi belli oldu

Türkiye Kupası’nda final tarihi belli oldu

Ziraat Türkiye Kupası’nda Beşiktaş ile Fraport TAV Antalyaspor arasında oynanacak final karşılaşmasının nerede ve ne zaman yapılacağı tartışma konusuydu.

Türkiye Futbol Federasyonu, bu yaz yapılacak Avrupa Şampiyonası nedeniyle sezonu 15 Mayıs’ta tamamlamak istiyordu. Fikstürde Türkiye Kupası finali için tek boşluk 2-9 Mayıs arasında bulunuyor.

Tek tarih Beşikaş-Galatasaray maçı öncesi ancak bu tarih Süper Lig’de Beşiktaş’ın Hatayspor ve belki de şampiyonu belirleyecek Galatasaray maçının arasına denk geliyor. Siyah beyazlılar, bu nedenle kupa finalinin lig bittikten sonra yapılmasını istiyordu.

Finalin İzmir’de yapılacağını Ajansspor duyurduTürkiye Futbol Federasyonu’nun final maçının yapılacağı kent olarak İzmir’i seçtiğini ve karşılaşmanın Göztepe’nin evi olan Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanacağını Ajanssspor duyurmuştu. Edinilen bilgilere göre, Ziraat Türkiye Kupası final tarihi de belirlendi.Beşiktaş’ın istediği oldu TFF, final karşılaşmasının Süper Lig bittikten sonra yapılması kararını verdi. Final için düşünülen tarih ise 18 Mayıs. Bu kararla, Beşiktaş’ın istediği olmuş oldu.