Türkiye’de gündem Antalyaspor’da ki menajerlik vurgunu

Türkiye’de gündem Antalyaspor’da ki menajerlik vurgunu

Gültekin Gencer – Nafız Tanır döneminde yaşanan menajerlik olayları Türkiye’de yüksek sesle konuşulmaya devam ediyor.

Bugün hem ERman Toroğlu hem de Fatih Altaylı köşe yazılarında Atilla Türker’in yazdığı menajerlik vurgunu haberleri hakkında değerlendirmede bulundular.

ERMAN TOROĞLU
Atilla Türker çok inandığım, son derece düzgün, çocukluğundan beri Ankara’dan tanıdığım ağzına bir kuruş haram girmeyen düzgün bir gazetecidir. Yıllardır kimsenin maşası olmadı, baron gruplarına da katılmadı.

Şimdi de eline geçen evrakları ki bu evraklar büyük olasılıkla o kulüBün yetkilileri tarafından verilmiştir kamuoyunu aydınlatıyor.

Bu yüzden de bazı menajerler ana avrat küfredip, “Seni öldürürüz”diyorlar. İşin daha vahim kısmı, bazı gazeteci ve televizyoncu arkadaşlar, “Gelin sizi barıştıralım” diyorlar. Benim takıldığım yer de bu.
Enteresan isimler var. Ama bu arkadaşımız yolunda yürüyor. Bütün bu olayları duyduktan sonra aklıma şu geliyor. Atilla Türker bu olayları yazıyor, menajerler telefon açıp “Seni öldüreceğiz bilmem neyin çocuğu” diyorlar.
Şöyle bir düşünüyorum Türkiye’deki savcılar ve emniyet için özellikle maliye için!!! Çomaklanırsa neler çıkacak fazla bir tehlike yok. Neden mi?

Atilla gibi bu ülkede düzgün hareket eden gazeteci sayısı 5’i geçmez. Atilla gibi gazetecilerin yazdığı adamlar Türkiye’de o kadar fazla ki bunların içinde anladığım kadarıyla gazeteciler de menajerler de yöneticiler de var. Atilla gibiler öldürüldüğünde 5 kişiyi geçmez. Ama öbürleri o kadar çok ki onlar yaşayacaklar.

Savcılar siz bu işin üstüne gitmeyin 5 kişi ölsün diğerleri yaşasın. Sonunda da ne diyelim biliyor musunuz, “Yaşasın Türk futbolu.”

FATİH ALTAYLI

– Atilla Türker, menajerlerle ilgili çok önemli bir yazı yazdı. Sonrasında tehditler aldı…

– Doğru yazmış ama az yazmış. Buzdağının ucunu yazmış. Bugün basiretsiz yöneticiler yüzünden kulüpler, menajerlerin oyuncağı olmuş. Ama bu tek yanlı bir iş değil. Menajerlerle bir takım yöneticilerin ilişkilerini de ortaya koymak lazım. Hangi teknik adamlar, hangi menajerlerle ne işler çeviriyor. Dahası medya ile menajerlerin ilişkisini yazmak lazım. Menajer gibi çalışan gazetecileri, gazetecilerle al gülüm ver gülüm yapan menajerleri ortaya koymak lazım. Çok doğru yere parmak bastınız ama şu kadarını da söyleyeyim, bu menajerlik müessesi futbolun büyük bir rezaleti haline geldi ve FIFA bile bunlarla başedemiyor.