Vali Karaloğlu açıkladı: Deplasman yasağı yok!

Vali Karaloğlu açıkladı: Deplasman yasağı yok!

Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu toplandı. Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Yeni sezon öncesi yapılan ilk toplantıya Antalyaspor ev sahipliği yaptı. Toplantı, Vali Karaloğlu’na ve kurul üyelerine yapılan brifing ile başladı. Geçtiğimiz yıl alınan güvenlik tedbirleri ve verilen cezalarla ilgili yapılan sunumda, 6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunda yapılan değişiklikler ve artırılan cezalarla ilgili bilgiler de verildi.

Kapılar herkese açık
Vali Karaloğlu, sunulan brifingin ardından özellikle deplasmana giden taraftarlarla ilgili önemli kararlar aldı. Futbolun seyirci ile güzel olduğunu ve kendilerinin de kamu düzenini sağlamakla görevli olduğunu aktaran Vali Karaloğlu, “Antalya’nın kapıları her takımın taraftarına açıktır. Ben, deplasman seyircisine yasak konulmasına karşıyım. Herkes Antalya’ya gelebilir. Bu kararımızı, kulüp ve emniyet olarak rakip takımların muhataplarıyla görüşün. Benim şehrimin taraftarı da deplasmana gidebilmeli. Bunu mutlaka sağlamalıyız. 6222 sayılı yasa bize geniş yetkiler veriyor. Yasaklayarak sorun çözemeyiz” dedi. (Akdeniz Manşet)