Yine Giray Kaçar vakası

Yine Giray Kaçar vakası

Antalyalı futbolcu Antalyaspor’u bir kez daha çıkmaza soktu. Eski başkan Gencer döneminde aldığı 180 bin TL’lik ceza nedeniyle Antalyaspor’u mahkemeye veren Giray Kaçar, davayı kazandı

Faiziyle birlikte 204 bin TL

Antalyaspor’a bir darbe de eski futbolcusu Giray Kaçar’dan geldi. 2013-2014 sezonunda kırmızı beyazlı takıma transfer olan ve sezon sonunda takımın küme düşmesiyle birlikte serbest kalan futbolcu, alacakları sebebiyle mahkemeye başvurmuştu.690 bin TL olan alacağı için açtığı davayı kazanan Giray Kaçar, Antalyaspor’u transfer yasağıyla karşı karşıya bırakmıştı. Antalyaspor, yine Giray Kaçar nedeniyle ekonomik olarak zor günler yaşayacağa benziyor. Eski başkan Gültekin Gencer döneminde gördüğü kırmızı kart, idmana çıkmaması ve disiplinsiz davranışları nedeniyle 180 bin TL para cezasına çarptırılan tecrübeli futbolcu, mahkemeye başvurmuştu. İddiaya göre mahkeme sonuçlandı ve Giray Kaçar lehine sonuçlandı. Antalyaspor’un, Giray Kaçar’a faiziyle birlikte 204 bin TL yatırmakla karşı karşıya kaldığı öğrenildi.

İkinci kez zor durumda bıraktı

Antalyaspor ile sözleşme imzaladıktan sonra açıklamalarda bulunan Giray Kaçar, o dönemde, transferin gerçekleşmesinde emeği geçen başkan Gültekin Gencer ile teknik direktör Samet Aybaba’ya teşekkür etmişti. Memleketinin takımında forma giyeceği için gurur duyduğunu dile getiren deneyimli oyuncu, “Her Antalyalı gibi Antalyaspor’un formasını giymek ve en iyi şekilde taşımak her zaman hayalimdi. Bana inananları, güvenenleri mahcup etmeyeceğim. İyi bir camiaya geldiğimi düşünüyorum” demişti. Giray Kaçar’ın Antalya-Serikli olduğunu hatırlatan o dönemin başkanı Gencer ise, “Giray, Antalya’nın evladı. Antalyaspor’da kaptanlığa kadar yükselebileceğini ve jübilesini burada yapacağına inanıyorum” şeklinde konuşmuştu. Giray’ın Antalyaspor’u iki kez zor durumda bırakması kırmızı beyazlı camiada büyük tepkilere neden oldu.

2013-14 sezonunda Antalyaspor ile sözleşme imzalayan ve başkan Gencer ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Antalya Serikli Giray Kaçar, “Antalyaspor forması giymek hayalimdi” demişti.

(Şifa Çiçek – Akdeniz Manşet)