YUUHHHHHH !!! İşte menajer ödemeleri ve gerçekler

ali-yilmaz

Antalyaspor A.Ş’nin son yapılan kongresindeAntalyaspor Vakfı Eski Başkanı Ali Yılmaz’ın gündeme getirmek istediği ancak Grup 1966, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır, o dönemki Antalyaspor A.Ş yöneticileri Salman Aksal ve Hakan Ketenci’nin sataşmaları nedeniyle ifade edemediği menajer ilişkilerini ve gerçekleri Başkan Şafak Öztürk açıkladı.

nafiz-tanir-gultekin-gencer-dundar-ulugkay

189 Milyon borç ve 2 dönem transfer yasağı ile karşı karşıya kalan kırmızı-beyazlı kulübün harcamalarına bakıldığında menajerlerle kirli ilişkilerin kurulduğu ortaya çıktı.

Kırmızı-beyazlı idareciler tarafından yapılan açıklamada

* Menajerlere geçen sezon ödenen para 15 milyon TL

* İncelemer sonunda menajerlere %20-50 arasında yüksek komisyonlar verilmiş. (Normalde %7-10 olması gerekirken)

* Menajerlere taksitli, yıl yıl ödemeler yapılması gerekirken peşin ödemeler yapılmış

* Menajerlik komisyonu alan kişiler tanıdık isimler olmasına rağmen offshore firmaları paralar aktarılmış ve ödemeler tamamen şeffaf olmayan şekilde yapılmış

* Örnek; Ömer Şişmanoğlu 1.5 yıllık toplam sözleşme 3 milyon TL olmasına rağmen 1.5 yıllık parasının %15 karşılığında menajeri Metin Korkmaz’a ‘500 bin lira peşin ödeme yapılmış ancak futbolcu 6 ay oynayıp ayrılmış.

Ömer Şişmanoğlu’dan ayrılık paylaşımı.. “Menajerlik komisyonu !!!”

* Örnek; Kaleci Onur Muhammet Parlar için 2.5 yıllık toplam sözleşme bedelinin %50 sine denk gelen menajerine 250 bin TL peşin para verilmiş. Futbolcu 6 ay sonra Antalyaspor’da ayrılmış.

Komisyon olarak menajere 300 bin lira ödenen kaleci gitti

Başkan Şafak Öztürk’ün, Gültekin Gencer döneminde menajerler ile yapılan anlaşmalar hakkında şu değerlendirmede bulundu;

“Futbolun gerçekleri ile hiç bağdaşmayan, nereden bakarsanız bakın, bizim hiç duymadığımız oranlar ve yaşananlar. Ofshore firması kullanılması, komisyonların yüksekliği ve peşin olarak ödenmesi niyet bakımından çok büyük soru işaretidir. Art niyetli ve kötü yönetimdir”

İşte o anlar ! Ali Yılmaz susturuldu … (Menajer ücretleri açıklandı, gerilim arttı VİDEO)