Zeki Yıldırım “Beşiktaş karşısında kazanmak için sahada olacağız”

Zeki Yıldırım “Beşiktaş karşısında kazanmak için sahada olacağız”

Hem Antalya’da doğup büyüyen hem de kendi memleketinin takımının kaptanlığını yapan Antalyaspor’un 7 numaralı orta saha oyuncusu Zeki Yıldırım Antalya’da 88.0 frekansında yayın yapan Radyospor’a konuştu.

Zeki Yıldırım şunları söyledi;

KAMP DÖNEMİ VERİMLİ VE GÜZEL GEÇTİ

“Kamp dönemi verimli ve güzel geçti. Önce Gerede’de ardından Avusturya’da kamp dönemi geçirdik. Çok yoğun ve yorucu geçti. Ama bunların bize sezonda geri döneceğini bilerek çalıştık. Takım olgusunu da oturttuk. Lige hazırız şu an. Ligin başlamasını bekliyoruz”

BU SENE GEÇEN SENE Kİ PERFORMANSIMIZIN ÜSTÜNE KOYMAK ZORUNDAYIZ

“Sizin de dediğiniz gibi altyapısından yetiştim Antalyaspor’un. Altı senedir de A Takımda forma giyiyorum. Tabii Antalyaspor’un altyapısından yetişip kaptanlığa kadar yükselmek için benim için onur ve gurur verici. Geçen sezon takım olarak iyi bir sezon geçirdik. Hocam sağ olsun görev verdi. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Geçen sezon iyi geçti benim için fakat takım içim yeterli değil. Geçen sezonu beşinci bitirdik. Bu sene geçen sezonki performansımızın üstüne koymak zorundayız. İnşallah hedeflerimize ulaşırız”

RIZA HOCA GÜVEN VE KAZANMA DUYGUSU AŞILADI

“Bildiğiniz gibi lige kötü başladık. İlk yedi hafta iki puanımız vardı. Ama hoca değişikliğinden sonra büyük bir çıkışımız oldu. Bun da elbette hocamızın, taraftarımızın, başkanımızın, yönetimin çok büyük payı var. İlk haftalar kendimize güvenimiz yoktu. Rıza Hoca; ekibi ve başkanla birlikte güven ve kazanma duygusu aşıladı. Bunları da üstüne koyarak daha fazla isteyen, çalışarak sezonu çok güzel bir yerde bitirdik.

ETO’O TARTIŞILACAK BİR İNSAN VEYA FUTBOLCU DEĞİL

“Eto’o tartışılacak bir insan veya futbolcu değil. Kariyeri ortada, başarılarla dolu. 36 yaşında ama hiç 36 yaşında gibi değil. İdmanlarda ve takım dışında liderliği çok önemli. Onun takımda olması herkese güç veriyor, bize tecrübelerini aktarıyor. Golcü olduğu için hücum oyuncularına idmanlardan sonra destek veriyor. İyi bir lider ve kaptan. Her şeyini veren biri idmanlarda ve maçlarda. Takımca hep beraber güzel işler yapacağız ondan da iki senedir kattığı tecrübeyi yine isteyeceğiz. Biz de ona yardım edeceğiz”

KAZANMAK İÇİN SAHADA OLACAĞIZ

“Ben orta sahada görev alıyorum. Birkaç kere sağ bek oynadım, o da 3-4 sene önceydi. Her takımda olduğu gibi bizim takımda da forma rekabeti yüksek. Kamp döneminde de bunu herkes gösterdi, herkes forma için savaşıyor. Biz de savaşacağız tabii”

“Ligin ilk maçı her zaman zor olmuştur. Son şampiyona karşı deplasmanda oynayacağız. Beşiktaş için de kolay olmayacak. Antalyaspor olarak bu sezon bakış açımız ve vizyonumuz daha farklı. Rakibin isminden ziyade bizim neler yapacağımız önemli. Deplasmanda seyircisiz oynayacağız bu bir avantaj olabilir. Antalyaspor olarak kazanmak için sahada olacağız. İstanbul’dan güzel skorla dönmek istiyoruz”