Zeki Yıldırım, bu sezon Antalyaspor’dan fesih ücreti alan ilk futbolcu oldu

Zeki Yıldırım, bu sezon Antalyaspor’dan fesih ücreti alan ilk futbolcu oldu

Antalyaspor’da 2019-2020 sezonu planlamasında yer verilmeyen ve kadro dışı bırakılan Zeki Yıldırım’ın yeni takımı belli oldu. Deneyimli futbolcu, sezonunun geride kalan kısmında TFF 1. Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük forması giyecek.

Süper Lig’den teklif yok

Süper Lig’den herhangi bir takımdan teklif alamadığı gerekçesiyle Kırmızı-Beyazlılardan ayrılmaya sıcak bakmayan Zeki Yıldırım fikrini değiştirdi. TFF 1. Lig’den sadece Karagümrük’ten teklif aldığı öğrenilen Zeki Yıldırım’ın, İstanbul takımına transferinde bir dönem birlikte oynadığı Şenol Can’ın yardımcı antrenör olmasının etkili olduğu belirtildi.

Fesih ücreti istedi

William Vainqueur, Abdelaziz Barrada, Osman Çelik, Ozan Evrim Özenç ile birlikte Antalyaspor’da sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığı 5. futbolcu olan Zeki Yıldırım, oynamadığı dönem için ekstra ücret isteyen ilk futbolcu olarak dikkat çekti. Kırmızı-Beyazlılarda en yüksek ücret alan yerli futbolcu olan Zeki Yıldırım, sözleşmesinin feshinin karşılığında 2019-2020 sezonu sonunda hak edeceği ücretin yarısını talep ettiği ve bu şekilde sözleşme feshine onay verdiği gelen haberler arasında yer aldı.

150 maça çıktı

Antalyaspor’da bugüne kadar 150 maça çıkan Zeki Yıldırım, 6 gol ve 4 asistlik performans sergiledi. Deneyimli futbolcu, son iki sezonda ise ligde 15 maçta sadece 797 dakika süre alabildi. (Toros)