7 bin kaçak girişin bedelini kim ödeyecek?

7 bin kaçak girişin bedelini kim ödeyecek?

Antalyaspor – Galatasaray maçındaki 7 bin kaçak giriş haftanın en önemli konusu olurken, Toros gazetesinde yer alan haberde bunun bedelini kimin ödeyeceği sorgulandı.

Gazetede yer alan haber şu şekilde: “Geçtiğimiz Pazar akşamı adeta yol geçen hanına dönen ve içerde, dışarda adamı olan 7 bin kişinin elini kolunu sallayarak bedava izlediği ve Antalyaspor’un da usulsüz seyirci alımı nedeniyle PFDK’ya sevk edildiği karşılaşmada, kameraların izlenmesinin ardından bedavacı sayısındaki patlama  herkesi hayrete düşürdü.Daha önceki yıllarda da benzer durumlar yaşanırken, bedavacı taraftar sayısı bu rakamlara ulaşmamıştı.

Özellikle gelen tepkilerin ardından yapılan toplantıda öncelikle kaçak girişlerin sayısı belirlendi ve ardından da gelecek hafta oynanacak olan Trabzonspor maçı masaya yatırıldı ve acil alınması gereken önlemler konuşuldu.

Bir karşılaşmayı bu kadar büyük sayıda bedavacı taraftarın izlemesi için çok büyük bir organizasyon olması gerekiyor. Maça giren her iki taraftara bir bedavacı düşerken, bu rakam tarihi bir rekor oldu.”

YAKLAŞIK 1.75 MİLYON TL KAYIP!

Antalyaspor Kulübü, Galatasaray maçının biletlerini 120 ile 400 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sundu. Ortalama 250 TL olan biletlerin 7 bin kişi karşılığı ise 1 milyon 750 bin TL oldu.