Adnan Başkan’dan iddialı açıklamalar

Adnan Başkan’dan iddialı açıklamalar

Süper Lig’de yeni sezonu Göztepe karşısında açacak Antalyaspor’da Basın Sözcüsü Adnan Başkan iddialı sözler kullandı. Transfer sezonunda istedikleri tüm transferleri yaptıklarını ifade eden Başkan, can yakan bir takım olacaklarını söyledi. Çok iyi bir ekip oluşturduklarına dikkat çeken Başkan, “Aldığımız oyunculardan Doğukan Nelik ve Erkan Eyibil, Ümit Milli Takım’da oynuyor. Bizde de Gökdeniz Bayrakdar, Bünyamin Balcı ve Doğukan Sinik vardı. Genç oyuncuların kazanılmasında büyük çaba sarf ettik. Vizyonumuz da bugünü kurtarırken geleceği inşa etmekti. Hem genç oyuncuları almak hem de deneyimli oyuncuları getirerek bu ligde can yakan bir takım olmak istiyorduk. Dünyaca ünlü Poli’yi aldık. İtalya Milli Takımı’nda oynamış bir oyuncu. Takımızda Nuri Şahin ve Hakan Özmert de var. Genç oyuncularımız da fazla. Süper Lig’in en genç takımıyız, 24.8 ortalamamız var” sözlerine yer verdi.

“CİDDİYE ALMIYORUZ”

Bünyamin Balcı ve Gökdeniz Bayrakdar ile ilgili olarak gelen transfer tekliflerini de değerlendiren Başkan, sürekli olarak telefonda bu futbolcuların sorulduğunu belirtti. Değerini bulmayan hiçbir futbolcuyu satmayacaklarını belirten Adnan Başkan, “Gökdeniz’in bu seneki değeri 5 milyon Euro. Bunun altında gelen hiçbir teklifi ciddiye almıyoruz. Bu seneden sonra değeri daha çok artacak. Bu oyuncuların Türk futbolunu Avrupa’da temsil edeceğini düşünüyoruz” dedi.

“WRIGHT’IN OPSİYONU ELİMİZDE”

SønderjyskE’den kiralık olarak kadroya dahil edilen Haji Wright’tan beklentilerinin yüksek olduğunu belirten Adnan Başkan, “Kendisinin satın alma opsiyonu da elimizde. İstersek bonservisini alabiliriz” dedi.

İLK HEDEF SÜPER KUPA

İlk hedeflerinin Süper Kupa şampiyonluğu olduğunu söyleyen Adnan Başkan, “Geçen yıl yoğun maç takiviminin sıkıntısını Türkiye Kupası finalinde yaşadık. Şimdi daha dinamik ve genç olduğumuzu düşünüyorum. İlk hedefimiz Beşiktaş’a karşı Süper Kupayı kazanmak olacak. Ondan sonra da maç maç bakıp Süper Lig’i en iyi yerde bitirmek istiyoruz” diye belirtti.

17 AY SONRA

Pandemi sebebiyle 17 aydır taraftarından uzak olduklarını hatırlatan Adnan Başkan, “17 ay sonra seyircili olarak maç çıkacağız. Taraftarımıza kavuşacağız, inşallah Göztepe karşısında galibiyet alacağız. Taraftarımızı çok özledik, onların desteğiyle inşallah 3 puanı alacağız” ifadelerini kullandı. (Lider)