Alex de Souza’nın sözleşmesindeki madde ortaya çıktı

Alex de Souza’nın sözleşmesindeki madde ortaya çıktı

Antalyaspor’da Sergen Yalçın’ın ardından göreve getirilen Alex de Souza, kentte büyük bir heyecan yaratırken, sözleşmesindeki bir madde can sıktı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek, Akdeniz Manşet gazetesindeki köşesinde transfer engelinin kaldırılmaması halinde Brezilyalı teknik adamın sözleşmesini tek taraflı fesih edebileceğini duyurdu.

İşte o yazı:

“Çalkantılı bir sezonu geride bırakan Antalyaspor’da son günlerde ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Nedeni de Alex de Souza.

Başkan Sinan Boztepe’nin uzun süre gizli yürüttüğü, olgunlaştıktan sonra da düğmeye bastığı Alex de Souza Antalyaspor ile sözleşme imzaladı. Fenerbahçe’de oynadığı yıllarda efsane olan Brezilyalı çalıştırıcının ismi spor kamuoyunda heyecan yarattı. Taraflı tarafsız herkesin olumlu baktığı transfer Antalyaspor camiasından geçer not aldı. Daha şimdiden localara akın başladı. Taraftar kombine bilet satışları için geri sayıma başladı. Sponsorlar Antalyaspor ile dirsek temasına geçti. Reklam alanlarına ilgi arttı. Kısacası Antalyaspor bu flaş transferlerle dikkatleri üzerine çekti.

Olumsuz bir durum oluşmasa kırmızı beyazlı ekip, son dönemlerde kaybettiği taraftarı yeniden tribüne çekecek gibi. Olumsuz bir durum dememdeki neden ise Alex’in sözleşmesindeki bir maddeden dolayı. Şu anda transfer engeli bulunan Antalyaspor, şayet bu engeli kaldıramazsa Alex tek taraflı olarak mukavelesini iptal edebilir. Böyle bir durum Antalyaspor için bir felaket olur. Bu uyarıyı da bugünden yapmak istedim. Yönetimin bu konuda şansa yer vermeyeceğini düşünüyorum.

Alex’in kısa sürede Antalya’ya alışması, kabul etmesi, kentin dinamikleriyle bir araya gelmesi de Antalyaspor’a olumlu yansıyacaktır. Pazar akşamı benim de çabalarımla Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin 2023 yılı başarı ödüllerine Başkan Sinan Boztepe, yöneticiler Evren Alkan, Cesur Burak Akar ve Fatih Gürcü ile katılan efsane futbolcuya ilgi hayli büyüktü. Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Antalya Valisi Hulusi Şahin ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Vekili Sefa Özdemir, kürsüden Alex de Souza’nın ismini zikretti, başkan Sinan Boztepe’ye bu önemli transfer için teşekkür etti. Alex de gösterilen ilgiden memnun kaldı, gelen fotoğraf çekme isteklerine duyarsız kalmadı.

Özetle Antalyaspor Yönetimi bana göre isabetli bir karar aldı, ciddi bir adım attı. Bu da yukarıda belirttiğim gibi kırmızı beyazlı takıma olumlu yansıyacaktır.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.