Alex de Souza’dan 2 yıllık imza

Alex de Souza’dan 2 yıllık imza

Antalyaspor, anlaşmaya vardığı ve dün şehre getirdiği Brezilyalı Teknik Direktör Alex de Souza düzenlenen basın toplantısı ile resmi sözleşme imzaladı.

Antalyaspor ile iki yıllık sözleşme imzalayacak Brezilyalı çalıştırıcının imza töreninde yaptığı açıklamalar şöyle:

İki yıllık kontratım süresince taraftarımızı stadımızda görmek istiyorum. Onlara seyir zevki yüksek maçlar izletmek istiyorum. Çok heyecanlıyım.

Çok mutlu olduğum Türkiye’ye tekrar dönme fırsatı veren başkanımıza teşekkür ederim. Beni burda evimde gibi hissettiren Antalya şehrine ve Antalyaspor taraftarına teşekkür ediyorum.

Antalyaspor’un başarıya giden yolunda onlara yardımcı olmak için en iyi şekilde hazırlandım. İyi bir ekip kurmak istiyoruz. Semih Şentürk ekibimizde olmayacak. Antalyaspor’da çalışan profesyoneller dışında 2 tane yardımcı antrenör getireceğim yanımda, Joao Paolo ve Ze Roberto, ayrıca Mehmet Aurelio da yanımda olacak. Böyle bir kadro oluşturduk.

Helton ile görüştüm, diğer oyuncularla da konuştum. Bunları yönetimin bilgisi ve onayı dahilinde yaptım. Antalyaspor için en iyi kadroyu kurmak istiyorum. Taraftarın ilgisini çekecek bir kadro oluşturmak, stadyuma geldiklerinde evlere mutlu gidecekleri bir takım kurmayı hedefliyoruz. En büyük odağımız bu. Bizim burdaki asıl odağımız güçlü ve mücadeleci bir takım oluşturmak. Kafamda bazı isimler var ama en önemli etken takıma finansal olarak yük olmamak. Yıldız isimlerden ziyade Antalyaspor’da oynamak isteyen oyuncularla oynamak istiyoruz.

Bazen yıldız isimlerle kontrat imzalarsınız verim alamazsınız. Bazen isimsiz birisiyle imzalarsınız beklemediğiniz verimi alırsınız. Biz de Antalyaspor’da oynamak isteyen oyuncularla çalışmak istiyoruz. Oyuncu grubunun kurulması hakkında dengeli ilerlemek istiyoruz.

Önümüzdeki haftadan itibaren Avrupa’da transfer dönemi başlayacak. Basında çok isim duyacağız, çok haber çıkacak. Bunun için gerekli aksiyonları kulüp alacaktır. Basında çıkan isimlere takılıp kalmayın. Brezilya’da bile haberler çıkmaya başladı, benim birçok ismi Antalya’ya götüreceğim söyleniyordu. Futbol dünyasında bu tip haberlere alışkınız.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.