Alex’in maaşı belli oldu

Alex’in maaşı belli oldu

Antalyaspor’da Sergen Yalçın’ın ardından teknik direktörlük koltuğuna oturan Alex de Souza’nın sözleşmesinin detayları belli oldu. Kırmızı-Beyazlılarla 2 yıllık sözleşmeye imzasını atan Brezilyalı teknik adam, Mehmet Aureliao, Joao Paolo ve Ze Roberto’yu teknik heyetine alırken, 4 ismin toplamda elde edeceği maaş ortaya çıktı. Akdeniz ekibinin kasasından 4 teknik adam için yılda yaklaşık 600 bin Euro çıkaracak.

SERGEN YALÇIN’IN YARISI

Antalyaspor, teknik direktörlük kariyeri olarak ikinci durağı olan Alex de Souza’nın selefi Sergen Yalçın’dan çok düşük bir ücretle göreve gelmesi de dikkat çekti. Sergen Yalçın’a yarım sezon için 18 milyon 500 bin TL ödeme yapan Kırmızı-Beyazlılar, Alex de Souza’ya ise 1 yılda mevcut kura göre yaklaşık 20 milyon TL verecek.

FESHİ MADDESİ

Alex de Souza’nın sözleşme detaylarında da göze çarpan maddeler bulunuyor. Sergen Yalçın’ın ilk transfer döneminde tahtası kapanan ve takviye yapamayan Antalyaspor’da Alex ise işini sağlama aldı. Brezilyalı teknik adamın, transfer tahtasının açılmaması halinde sözleşmesinde tek taraflı fesih maddesi olduğu ortaya çıktı.(Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.