Ali Gürbüz imzayı attı

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından Serik Belediyesi’nden Büyükşehir Belediyesi’ne transfer edilen Ali Gürbüz için imza töreni düzenlendi. Törene, Başkan Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mithat Yolcu, Güreş Koordinatörü Mustafa Kemal Karaboğa ile çok sayıda basın mensubu katıldı. İmza töreninde Ali Gürbüz’ü sağına, Gençler Dünya İkincisi olan Büyükşehir güreşçisi Yusuf Can Zeybek’i soluna alan Başkan Menderes Türel, ilk başkanlık döneminden bu yana güreş sporuna büyük önem verdiğini hatırlattı.

Dünya şampiyonluğu

O zaman güreş alt yapısına yönelik önemli çalışmalar başlattıklarını belirten Türel, “Yaklaşık 90 genç sporcumuzu küçük yaşta Belediyemizin bünyesine alarak onları her türlü desteklemiştik. Ne mutlu bize ki o dönemlerde ekmiş olduğumuz tohumlar yeşermeye filiz olmaya başladı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Yusuf Can Zeybek kardeşimiz 96 kiloda Dünya Gençler İkincisi oldu. Yusuf, 10 yaşında Büyükşehir Belediyesi’nde güreşe başladı. Şimdi 20 yaşında dünya ikincisi oldu. Yusuf’un gelecekte başarılı bir sporcu olacağına inanarak her zaman destekledik ve destekleyeceğiz. Şimdi ondan dünya şampiyonluğu bekliyoruz” dedi.

Antalya’nın medarı iftiharı

Antalya’nın güreşte bir başka gururu Ali Gürbüz’ü de ilk dönem başkanlığı sırasında Büyükşehir Belediyesi bünyesine alarak desteklediklerini anlatan Türel, “Ali’nin ileride çok önemli bir sporcu olacağını biliyor idik. Bizi mahcup etmemiş ve o dönemde 20 yaşındayken minderde dünya üçüncülüğünü getirmişti. Daha sonra o minderden çok babası Recep Gürbüz gibi yağlı güreşi tercih etti. Güreş sporunda Antalya’nın medarı iftiharı. Hem onu Türk sporuna kazandıracağız hem yeni başarılar için sonuna kadar destekleyeceğiz. Ali’nin altın kemeri Antalya’ya bir kez daha getireceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Türel başkan olunca geldim

Ali Gürbüz, Serik Belediyesi ile sözleşmesinin bittiğini belirterek, “Menderes Başkanımız koltuğa oturunca hiçbir maddi şart konuşmadan imza attım. Tekrar Büyükşehir Belediyesi adına güreşeceğim için çok mutluyum. Birçok transfer teklifi geldi ama Antalya Büyükşehir’i tercih ettim. Kendi memleketimde yola devam edip Altın Kemer’i Antalya’ya getirmek için çalışacağım” dedi.

Zeybek’e 10 altın

Başkan Türel, tören sonunda Gençler Dünya İkincisi Yusuf Can Zeybek’e 10 Cumhuriyet Altını hediye etti. Büyükşehir Belediyesi Güreş Koordinatörü Mustafa Kemal Karaboğa da güreşe katkılarından dolayı Başkan Menderes Türel’e mini kispet şeklinde plaket verdi.

Elmalı güreşlerini dünya izleyecek
Karaboğa, bu yıl Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenecek 662’nci Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri ile ilgili de bilgi verdi. Karaboğa, Başkan Türel’in organizasyona el atmasıyla Elmalı Yeşilyayla güreşlerinin farklı bir boyut kazanacağını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımız Mithat Yolcu ile birlikte 1 aydır yoğun bir çalışma içindeyiz. Profesyonel bir organizasyon olacak. Elmalı’yı sadece Antalya değil dünya izleyecek” dedi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.