Ali Sula’nın ismi antrenman sahasına verildi

Ali Sula’nın ismi antrenman sahasına verildi

Geçtiğimiz ay Hasan Doğan Tesisleri’ndeki odasında geçirdiği kalp krizinden sonra hayatını kaybeden Antrenör Ali Sula’nın adı tesiste yer alan futbol sahasına verildi

Antalyaspor Kulübü ve Antalyaspor A. Ş. Yönetimi, geçtiğimiz ay Hasan Subaşı tesislerindeki odasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Ali Sula’nın adını tesislerde yaşatacak. Kırmızı-beyazlı kulübün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Antalyaspor Kulübü Başkanımız Av. Aziz Çetin, Antalyaspor A.Ş. Başkanımız Sinan Boztepe ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin ortak kararı ile 6 Ekim 2023 tarihinde aramızdan ayrılan Antalyaspor Futbol Akademisi Antrenörümüz Ali Sula’nın adı Hasan Subaşı Tesislerimizde yer alan futbol sahasına verildi” açıklaması yapıldı.

1951 Antalya doğumlu Ali Sula, futbolla 1967 yılında dönemin en popüler kulüplerinden Antalya Demirspor’da tanıştı. 1977 yılında formasını giydiği Poplinspor’da antrenörlük kariyeri başladı. 1978 yılında TFF Amatör takım çalıştırma belgesini aldıktan sonra sırasıyla; TFF Gençlik Geliştirme C kursu, TFF A kursu, 1992 yılında Teknik Direktörlük, 1997 yılında TFF Pro Lisans (UEFA) belgesi olmak üzere 1978 yılından günümüze dek süren 42 yıllık teknik direktörlük kariyerinde 6 adet futbol diplomasına sahip az sayıda Antalyalı teknik adamlardan biri olarak da biliniyor. 72 yaşında hayata gözlerini yuman Ali Sula, 1999 senesinden bu yana çeşitli dönemlerde olmak üzere Antalyaspor altyapısında Gençlik Geliştirme Ligi teknik sorumlusu (Altyapı Scout) olarak görev yapıyordu. (Akdeniz Manşet)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.