Ali Yılmaz, Aziz Çetin’e sordu: Paralar nerede?

Ali Yılmaz, Aziz Çetin’e sordu: Paralar nerede?

2 yıl önce Ali Şafak Öztürk’ün sıfıra yakın borçla bıraktığı Antalyaspor’da son dönemlerde ortaya koyulan borç miktarı, kırmızı beyazlıların geleceği için endişe yaratmaya devam ediyor.
Aziz Çetin’in 600 milyon TL’nin üzerinde borçla kulüp başkanlığını Sabri Gülel’e bırakmasının ardından UEFA Kulüp Lisansı da alamayan Antalyaspor’da ortaya çıkan mali anlamdaki kötü durumla ilgili olarak ilk kez ses yükseldi.
Antalyaspor Vakfı Eski Başkanı ve Antalyaspor Kulübü Eski İkinci Başkanı Ali Yılmaz, iki yılda bu kadar borcun nasıl oluştuğunu sorgularken, görevinden istifa eden Aziz Çetin içine de “Paralar nerede?” sorusunu yöneltti.
Sabri Gülel’in yaptığı borç açıklamasını medyadan takip ettiğini ifade eden Ali Yılmaz, “2 yılda Antalyaspor nerelere gelmiş. Sabri başkan, Antalyaspor’un yönetim tarzından memnun olmadığını ve zamanla kendisinin haklı lığı çıktığını dile getirip istifa ettikten iki gün sonra başkan olduğunu söyledi.

Yönetim tarzı dediği Aziz Çetin ve yönetimi gibi isimlerden bahsediyor olsa gerek. Kulübün elektrikleri dahi kesilmiş. Tarihinde bu duruma düşmemiştir Antalyaspor!

Ben şunu anlamıyorum, Öztürk ailesi Antalyaspor’un davaları devam eden alacaklılar dışında tüm borçları üstelenerek ayrılmıştı. Ne oldu da 2 yılda Antalyaspor’un borcu 30 milyon euroya geldi ve daha da büyüyor” dedi.

Mustafa Yılmaz vurgusu

Aziz Çetin’in açıklamalarında Mustafa Yılmaz’ın da takımı borçlandırdığı vurgusuna dikkat çeken Yılmaz, “Aziz Çetin dernek kongresinde kelime oyunları yapıyor. 11 milyon euro borçla aldığını söylüyor. Yani, ‘Mustafa Yılmaz yarım dönemde Antalyaspor’u bu kadar borçlandırdı’ diyor. Sonra 9 milyon euro borçla bıraktım der gibi oluyor ama daha sonraki sözlerinde 500 milyon TL borç olduğunu dile getiriyor. Kelime oyunları yapıyor, şeffaf değil. Bana gelen bilgi ise borç şu anda 600 milyonu geçmiş durumda ve daha da artacak.

Neden kimse çıkıp hesap sormuyor?
Kulüp 2 yılda bu noktaya nasıl geldi?
Dernek üyeleri, AŞ hissedarları, taraftarlar, tribüncüler, amigolar neredeler ?

Camia her zamanki gibi sessiz transfer ve sportif başarı peşinde, kulübün yaşaması için girişimde bulunan yok. Camianın önde gelenleri çoğu kafalarını kuma gömmüş. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın kafasında. Kimileri kendi menfaatleri gereği susuyor. Olan Antalyaspor’a oluyor. Sessiz bir çoğunluk var genellikle Antalyasporlu esnaflardan oluşan. Onlarında sesi çıkmıyor ama Antalyaspor için üzülüyor dert ediniyorlar.

İş yine bana düştü herhalde…

O halde ben sorularımı sorayım, belki bu sefer destek veren, sahip çıkan olur !

Sayın Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri ile Antalyaspor’da çok ciddi sponsorluk gelirleri elde edildi. Özellikle turizm sektöründen, Pegas, Anex, Corendon, Kilit Global vb. gibi firmalardan milyonlarca euro destek alındı. Kripto parası, stat ve takım isim sponsorlukları, Doğukan Sinik, Mikauri, Bodrumspor’a kiralanan oyunculardan elden edlen gelirlerle 20 milyon euroya yakın para kasaya girdi. Saha içinde, elde edilen galibiyetlerden gelen gelir dışında bu paralar Antalyaspor’a kazandırıldı. Bugün ise Antalyaspor’un 30 milyon euro borcu var. Bu paralar nerede?” sözlerine yer verdi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.