Antalya’da kar yağışı bekleniyor !

Antalya’da kar yağışı bekleniyor !

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının 8-16 derece arasında azalacağını, Isparta, Burdur ve Antalya’nın iç kesimlerinde kar yağışlarının beklendiğini duyurdu.

İŞTE O AÇIKLAMA :

“Halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin, 04.12.2017 Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte Isparta ve Burdur illeri ile Antalya’nın iç kesimlerinde kar yağışları bekleniyor.

Bugün (04.12.2017 Pazartesi) bölgemizin parçalı ve yer yer çok bulutlu; Muğla çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

(05.12.2017) Salı günü; bölgemiz geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.

(06.12.2017) Çarşamba günü;  bölgemiz genelinin çok bulutlu, Isparta ve Burdur illeri ile Antalya’nın iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

(07.12.2017) Perşembe günü; bölgemiz genelinin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

(08.12.2017) Cuma günü soğuk ve yağışlı sistemin yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.”