Antalyaspor 4 yıl sonra Ümit Milli Takım’a futbolcu gönderemedi

Antalyaspor 4 yıl sonra Ümit Milli Takım’a futbolcu gönderemedi

Süper Lig’de üst üste 4 yenilgi alıp düşme hattına yaslanarak büyük hayal kırıklığı yaratan Antalyaspor’da ortaya koyulan kötü performans milli takım seçmelerine de yansıdı. Son yıllarda alt yapıya verdiği değerle öne çıkan ve Ümit Milli Takım’ın önemli isimlerine sahip olan Antalyaspor, Gürcistan ile oynanacak hazırlık maçına bir futbolcusunu gönderemezken, uzun bir süre sonra milli gurur yaşayamadı. 2018’den bu yana Ümit Milli Takımı’na aralıksız futbolcu gönderen ve her maçta en az 1 temsilcisi olan Antalyaspor, yaklaşık 4 yıl sonra bu özelliğini kaybetti.

DOĞUKAN SİNİK İLE BAŞLADI

17 Kasım 2018’de İskoçya ile oynanan hazırlık karşılamasına Doğukan Sinik’i gönderen Antalyaspor’un, o tarihten bu yana oynanan 23 maçta en az 1 futbolcusu milli formayı terletti. Sonrasında Bünyamin Balcı ve Gökdeniz Bayrakdar’ı Ümit Milli Takım’la tanıştıran Antalyaspor, daha önce Ay-Yıldızlı formayı giyen Erkan Eyibil’i de transfer ederek, milli gururuna bir yenisini daha eklemişti. Kırmızı-Beyazlılar, 2018 Mart ayında da Harun Alpsoy’u ilk kez Ümit Milli Takım’a uğurlamıştı.

PERFORMANSI YETERSİZ KALDI

2018’de Ümit Milli Takım formasını giyen ve 2020 yılında yaşını doldurmasıyla A Milli Takım’a geçiş yapan Doğukan Sinik’i, Bünyamin Balcı takip etti. Genç savunma oyuncusu da 2020 yılında başladığı Ümit Milli Takım macerasına yaş sebebiyle veda etti. 2021 yılında ilk kez seçilen Gökdeniz Bayrakdar ve 2020 yılında Ümit Milli Takım kapısı açıklan Erkan Eyibil ise performans yetersizliği gerekçesiyle davet almadı.

EN ÇOK BÜNYAMİN BALCI OYNADI

Söz konusu futbolcular arasında Antalyaspor’u temsil ederek en çok Ay-Yıldızlı formayı giyen isim Bünyamin Balcı oldu. 22 yaşındaki futbolcu, 12 kez milli formayı sırtına geçirdi. Gökdeniz Bayrakdar 11, Doğukan Sinik ise 8 kez Ümit Milli Takım adına mücadele verdi. Erkan Eyibil ise 9 kez milli formayı giyerken, bunların 3’ünü Antalyaspor’da olduğu dönemde yaşadı. (Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.