Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, İtalya seferinden mutlu döndü !

Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, İtalya seferinden mutlu döndü !

Spor Toto Süper Lig’de 6 haftadır kazanamayan ve düşme potasının hemen üstüne kadar gerileyen Antalyaspor’da aynı zamanda başta Haji Wright olmak üzere futbolcu satışları ve transferlerle ilgili hareketli günler yaşanıyor.

Diğer yandan kırmızı beyazlı kulüpte ekonomik sıkıntılar yaşanırken, futbolculara 3 aydır maaş verilemediği de ortaya çıkmıştı.

Bir dönem Antalya Kafes Kuşları Yetiştirenler Derneği başkanlığı da yapan Aziz Çetin’in, yetiştirdiği kanarya cinsi kuşların sorumluluğu adına son oynanan ve Antalyaspor’un 2-1 kaybettiği Galatasaray maçı haftasında İtalya’ya gittiği öğrenildi. Çetin’in maç günü de İtalya’da olduğu sosyal medyada belirtilmişti.

Antalyaspor’un yoğun günler geçirmesine rağmen Başkan Aziz Çetin’in dünya şampiyonası katılması Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu tarafından da büyük takdir topladı.

Çetin’in İtalya’da yer aldığı günlerde fotoğraf karelerinden uzak durduğu ve kendisinin fotoğrafının çekilmesini istemediğini belirttiği öğrenildi.

Başkan Çetin, İtalya’nın Napoli kentinde düzenenlenen 2023 Dünya Şampiyonası üç farklı kategoride dört ödül aldı ve İtalya seferinden mutlu döndü. Türkiye de Dünya şampiyonasında 50’den fazla derece yaptı.

Başkan Aziz Çetin’in dereceleri şöyle:

Geçtiğimiz yıllarda da benzer başarıları elde eden Aziz Çetin, “Dünya ülkelerin yarıştığı bu tür organizasyonlarda derece almak ve başarılı olmak ülkemiz adına çok önemli ve çok güzel. Bu yarışmaya katılmamızda emeği geçenlere teşekkür ederim” demişti.

10 türde yaklaşık 400 kanarya besleyen Aziz Çetin, yarışmalarda uluslararası hakemlik de yapıyor.

Diğer yandan Aziz Çetin 7 yıl önceki açıklamasında “Zorlu duruşmalardan sonra ve aralarında kanaryalarımın yanına kaçıyorum. Kanaryalarla uğraşmak, insanlarla uğraşmaktan kolay” demişti.

Aziz Çetin yine aynı tarihte verdiği demeçte Kanarya ile ilgilenmenin kendisini motive ettiğini ifade etmiş ve “Vaktim dar olduğu için yem ve su kontrolü yapıyorum. Yarışma zamanında yarışmaya katılacak kuşları belirliyorum. Canlı ile uğraşmayı seviyorum. Bütün yoğun çalışan insanların hobisi olmalı. Burada kafamı tamamen boşalttığım için davalarımda daha başarılı çalışıyorum. Bu da mesleğimde başarılı olmamı sağlıyor” şeklinde konuşmuştu.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.