Antalyaspor hentbolu kapattı milli sporcular kulüpsuz kaldı

Antalyaspor hentbolu kapattı milli sporcular kulüpsuz kaldı

Futbol ile birlikte Antalyaspor’u Süper Lig seviyesinde temsil eden tek branş olan hentbol şubesinin kapatılma kararından tüm çalışmalara rağmen vazgeçilmedi. Türkiye Hentbol Federasyonu’nun çağrısına rağmen Kırmızı-Beyazlıların adım atmaması üzerine yıllardır Antalyaspor Hentbol Takımı’nda yardımcı antrenörlük yapan Mustafa Babacan, sosyal medya hesabından dikkat çekecek bir yorumdan bulundu. Babacan, alt yapıdan milli takıma giden sporcuların olduğunu ve hepsinin kulüpsüz kaldıklarını söyledi.

“NEDEN KAPATILDI ANLAMADIM”

Hentbol şubesinin neden kapatıldığını halen bilmediğini vurgulayan Babacan, “Başkan Aziz Çetin’in profesyoneller dediği kişilerin acaba alt yapıdaki sporculardan haberi var mı? Alt yapıdan milli takımlara giden sporcular şimdi ne yapacaklar? Türkiye Hentbol Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği yapan ve şimdi Antalyaspor Kulübü Derneği yönetiminde olan Levent Küçükçolak neden bununla ilgili bir açıklama yapmaz hala anlam veremiyorum. Bu saat den sonra bir şey değişmez lakin bilsinler ki alt yapıdaki çocuklar kulüpsüz de olsa çalışmaya devam ediyorlar” sözlerine yer verdi. (Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.