“Antalyaspor hiçbir dönem bu kadar bunalıma sürüklenmemişti”

“Antalyaspor hiçbir dönem bu kadar bunalıma sürüklenmemişti”

Antalyaspor’da borç yükünün yükselmesiyle birlikte yaşanan gerginlik ilginç bir boyuta ulaştı. Başkan Sabri Gülel’in, görevi devraldığı Aziz Çetin’e yönelik sarf ettiği sözlerin ardından tarafların bir araya gelmesi camiada şaşkınlık yarattı.

Yaşananlarla ilgili olarak TSYD Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek dikkat çekecek bir yazı kaleme aldı.

İşte o yazı

“Kırmızı beyazlı takımda sular durulmuyor.

Ligin başlamasına bir ay kaldı. Transfer konuşulması gerekirken; yolsuzluk, küfür, hatta tehdit iddiaları havada uçuşuyor.

Şu kadarını söyleyebilirim, kulağımıza gelen iddialar doğruysa Antalyaspor’da resmen tuz kokmuş.

Bu konular şimdilik iddia olduğu için kapatıyorum. Ancak takipçisiyim, belgeye ulaştığım an haber yapacağımdan kuşkunuz olmasın.

Evet, Antalyaspor’da yaşananlardan dolayı ciddi bir huzursuzluk var. Kapalı kapılar ardında konuşulanlar bir türlü kamuoyuyla paylaşılmıyor. Paylaşılmadıkça da bilgi kirliliği aldı başını gidiyor.

4 ay önce göreve gelen Antalyaspor A.Ş. Başkanı Sabri Gülel’in kendi finans ekibini kulübe getirip denetim yaptığını biliyoruz. Bu denetimden bazı yolsuzlukların olduğu kamuoyunda hep konuşuldu. Ancak ortaya hiç belge sunulmadı.

Başkan Gülel’in bayramda sosyal medya hesabından yaptığı, “Kıymetli Antalyaspor ailem, uzun zamandır birçok konuda huzursuz olduğunuzu biliyorum keza haklısınız da. Lakin Antalyaspor’umuzun ehemniyetli ellerde olduğundan emin olunuz. Zarar verdirtmeyeceğiz ve verenlerden hesap soracağız” paylaşımından sonra camia umutlandı. Ancak yine bir ses çıkmadı.

Kapalı kapılar ardında birbirlerine etmediklerini bırakmayan Başkan Sabri Gülel ile Aziz Çetin, iş insanı Tolga Çömertoğlu’nun girişimi sonucu geçen cuma günü bir araya geldi. Görüşme sonrası iki başkanın birlikte çekilmiş gülümseyen fotoğrafı servis edildi. Altına da, “Kamuoyuna duyurumuzdur. Antalyaspor A.Ş. ve Antalyaspor Kulübü olarak Antalya’mızın gururu Antalyaspor’umuzun menfaatleri için iyi ve kötü günde, her daim birlikte olmaya devam edeceğiz. Takımımızın menfaatleri söz konusu olduğunda; bütün olumsuzluk ve uygunsuzluklarla ilgili tamamen bağımsız, dünya çapında bir denetleme firması ile denetlenmemiz konusunda anlaşılmış bulunulmaktadır. Çıkacak olan her türlü uygunsuzlukla ilgili Antalyaspor A.Ş. ve Antalyaspor Kulübü olarak gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” açıklaması yapıldı.

Açıklamada imzası olan iki başkanın denetlenmesini istedikleri kendi dönemleri. Biri başkan, diğeri başkanvekiliydi. Bu biraz garip değil mi?

“İyi ve kötü günde, her daim birlikte olmaya devam edeceğiz” ifadesi de bana garip geldi. Madem bir araya gelebiliyordunuz neden kapalı kapılar ardında, WhatsApp gruplarından sert tartışmalara girdiniz, camiayı gerdiniz.

Başkan Gülel, Çetin ile bir araya gelmeden önce Antalyaspor Vakfı’nın toplantısına katıldı. Orada da eski başkan ve yöneticilere, Antalyaspor’u emin ellere teslim edeceğini yineledi ve çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Gülel, mali konuları kurcaladığı için tehdit edildiğini ve arabasına zarar verildiğini söyledi. Tehdit ve vandalizm. Diyecek söz bulamıyorum. Antalyaspor hiçbir dönem bu kadar bunalıma sürüklenmemişti.

Antalyaspor acil düzlüğe çıkmalı. Bunun için de yapılması gereken şudur; Antalyaspor A.Ş. Başkanı Sabri Gülel, acil bir güven kongresi yapıp her şeyi tüm çıplaklığıyla ortaklara, camiaya anlatmalı. Belgeleriyle bunu sunmalı. Suçlamalara maruz kalanlar da şeffaf bir şekilde konuları aktarmalı. Böyle bir yol izlenir ve varsa belgeler ortaya koyulursa kafalarda oluşan soru işaretlerinin çoğu giderilmiş olur diye düşünüyorum.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.