Antalyaspor karşıtlığı ile bilinen Sezgin Özer, kulis çalışmalarını artırdı

Antalyaspor karşıtlığı ile bilinen Sezgin Özer, kulis çalışmalarını artırdı

Antalyaspor A.Ş, Dernek ve Vakıf olarak en geniş katılımlı yöneticiler dönemini yaşıyor.

Futbol branşının yer aldığı A.Ş yönetiminde ise yaşananlar dikkat çekmeye başladı. Bazı yöneticilerin ismi öne çıkarken en çok dikkat çeken isim ise Sezgin Özer oluyor.

Sezgin Özer hem futbol şubesinde etkin olmak hem de altyapıya hakimiyet kurmak içinde kırmızı-beyazlı camiada algı çalışmaları yapıyor. Medya, taraftar, yönetici, antrenör birçok unsur ile gizli veya alenen temasta bulunuyor.

Mustafa Yılmaz döneminde Antalyaspor’daki görevini bırakma kararı alan Sedat Karabük’ün Aziz Çetin’in isteği doğrultusunda danışman olarak göreve devam etmesinin ardından kulis çalışmalarını arttıran Özer, yönetim ve kulüp içerisinde yaşananları da dışarı sızdıran isim olduğu iddia ediliyor.

Hem futbol şubesinde yer alan Aytaç Altay hem de altyapıda yer alan Sedat Karabük aleyhine negatif, olumsuz iddiaları servis eden Özer, kırmızı-beyazlı kulüpte daha etkin ve güçlü olmak için bu yöntemlere başvurduğu öne sürülüyor.

Sezgin Özer’in geçmişi ise Antalyaspor’a karşıtlığı ile dikkat çekiyor.

Bir dönem Kemerspor’da görev yapan teknik direktör Bahri Kurt’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“Antalyaspor’dan kiralık olarak kadroya dahil olan Talha Bulut, Mert Çölgeçen, Berkay Arslan ve Mustafa İnan’a forma verilmemesi için baskı oluşturuldu”

Sezgin Özer sürekli olarak ‘Antalyaspor’dan gelen oyuncuları oynatmayın, onlara neden futbolcu yetiştiriyorsunuz’ diyordu. Ben oyuncuları oynatmaya devam edince görevime son verildi.”

Minik Kramponlar Spor Kulübü’nde görev yaptığı dönemde Antalyaspor’a Serdar Poyraz ve Mustafa Erdilman’ı bedelsiz gönderdiğini söyleyen Kurt, “O dönemde Sezgin Özer’in de yakın olduğu Laraspor, benden bu futbolcuları istedi. Ben de vermedim, Antalyaspor’a gönderdim. Sezgin Özer’in o zamandan bana kalan bir düşmanlığı olmuş olabilir” dedi.

“Antalyaspor’dan futbolcu oynattım diye görevime son verildi”
Gültekin Gencer’den ilginç kutlama